Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

”Prędkość” na drogach regionu pod nadzorem policjantów

Data publikacji 24.11.2016

Zapewnienie bezpieczeństwa poruszającym się po drogach to priorytetowe zadanie policjantów ruchu drogowego. Podczas trwających policyjnych działań „Prędkość” funkcjonariusze wykorzystują wszystkie dostępne im środki i urządzenia, by zdyscyplinować kierowców, którzy za nic mają zasady i przepisy ruchu drogowego. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa na drogach.

Olsztynek: Dachował w rowie. Prawo jazdy miał od kilku dni

Nadmierna prędkość i brak doświadczenia za kierownicą to przyczyny dachowania seata do którego doszło niedaleko Tomaszkowa w powiecie olsztyńskim. Młody kierowca, który na trasie z Tomaszkowa do Sząbruka spowodował kolizję drogową, został surowo ukarany przez policjantów. Jego budżet uszczupli się o 1000 złotych, a na koncie pojawią się punkty karne. Jak ustalili policjanci, 18-latek w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, uszkodził trzy znaki, a następnie dachował.

Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że mężczyzna prawo jazdy odebrał w zeszłym tygodniu.

Braniewo: Policjanci z dwóch powiatów w trosce o bezpieczeństwo na wspólnej drodze

Niektórzy kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie prędkość generuje najwięcej groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Działania prowadzone przez policjantów mają na celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników. Wolniej znaczy bezpieczniej !

Wzrost liczby niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych oraz kierowców, którzy z nadmierną prędkością poruszają się po drodze S-22 zrodził potrzebę współdziałania pomiędzy policjantami z Elbląga oraz Braniewa. Na podstawie zawartego porozumienia funkcjonariusze z Braniewa pełnią służby w najbardziej newralgicznych punktach wskazanej trasy, na terenie powiatu elbląskiego. A wszystko po to, by w jak największym stopniu zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego.

Po raz pierwszy braniewski patrol wyjechał w okolice Elbląga we wtorek , 15.11.2016 r. Od tamtego dnia policjanci skontrolowali na S-22 ponad 80 pojazdów. Spośród 59 stwierdzonych w tym czasie wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości, 57 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. W 24 przypadkach po trasie zbyt szybko poruszali się kierujący pojazdami zarejestrowanymi za granicą.

Ostróda: Ponad 210 km/h zarejestrowane przez wideorejestrator

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ruchu drogowego wykorzystują wszelkie dostępne im środki i urządzenia, by skutecznie dyscyplinować piratów drogowych. Wśród tych urządzeń są radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, czyli tzw. wideorejestratory.

Wczoraj rano, 23.11.2016 r., policjanci ruchu drogowego z Ostródy patrolując drogi powiatu zauważyli kierowcę jeepa poruszającego się z bardzo dużą prędkością. Zainstalowany w oznakowanym radiowozie videorejestrator pokazał, że kierowca w miejscu, gdzie można jechać z maksymalną prędkością 120 km/h rozpędził swoje auto do ponad 210 km/h. Po kilkuset metrach kierowca został zatrzymany. Kontrola drogowa zakończyła się dla 39-latka nałożeniem mandatu karnego w wysokości 500 zł. Na konto kierowcy trafiło również 10 punktów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

 

 

Ostródzcy policjanci podczas działań w ostatnich dniach skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i nałożyli 43 mandaty karne za przekroczenie prędkości przez kierujących. Kierujący zatrzymani za przekroczenie prędkości mogli spodziewać się także kontroli stanu trzeźwości, uprawnień do kierowania oraz stanu technicznego pojazdu. Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci. Patrole były rozmieszczone na głównych szlakach komunikacyjnych.

Wśród zatrzymanych do kontroli znalazł się m.in. kierowca citroena, który w obszarze zabudowanym na terenie Miłakowa jechał z prędkością 104 km/h. 50-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. W myśl nowych przepisów policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Będzie też musiał zapłacić kilkusetzłotowy mandat, a na jego konto trafi 10 punktów karnych za popełnione wykroczenie.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony