Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 43-latka z pożaru

Data publikacji 24.11.2016

Dzięki odwadze policjantów z Komisariatu Policji w Stąporkowie oraz prawidłowej postawie służby dyżurnej Komendy Powiatowej Policji w Końskich, uratowano z pożaru 43- letniego mężczyznę.

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj w godzinach popołudniowych. Kilka minut po godzinie 14, dyżurny koneckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w gminie Stąporków pali się dom. Natychmiast we wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze z tamtejszego komisariatu i zaledwie w ciągu trzech minut byli pod domem, z którego z pomieszczeń piwnicznych wydobywał się dym. Pożar próbowała już gasić właścicielka domu, a z pomocą przyszedł jej sąsiad, który zauważył tą sytuację. Kobieta szybko poinformowała stróżów prawa, że w pomieszczeniach obok kotłowni znajduje się 43-latek, z którym nie ma kontaktu, a sami nie są w stanie wejść tam ze względu na bardzo duże zadymienie.

St. sierż. Robert Witkowski i sierż. sztab. Robert Kasiński nie bacząc na niebezpieczeństwo, płomienie i duże zadymienie pomieszczeń, ruszyli na pomoc mężczyźnie. Odnaleźli nieprzytomnego 43-latka, który był przyciśnięty drzwiami. Wynieśli go na zewnątrz i udzielili pomocy przedmedycznej do czasu przybycia karetki pogotowia. Właściciel mieszkania w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy dogasili stłumiony już przez domowników i policjantów pożar.

KWP w Kielcach / ig

  • Policjanci uratowali 43-latka z pożaru
  • Policjanci uratowali 43-latka z pożaru
  • Policjanci uratowali 43-latka z pożaru
Powrót na górę strony