Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od dziecka dla dziecka - miś z sercem

Data publikacji 25.11.2016

Małe, średnie i duże – wszystkie pluszowe i przekazane z wielkim uśmiechem. O kim mowa? O misiach, które dzieci z Przedszkola nr 389 w Warszawie przekazały policjantom z okazji święta tego pluszaka. Maskotki wraz z policjantami ruchu drogowego od dzisiaj będą przemierzały ulice stolicy. Ich zadaniem będzie wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci, które brały udział w zdarzeniach drogowych.

Przedszkolaki z placówki przy ul. Szadkowskiego 3 w Warszawie postanowiły w specjalny sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Najpierw przez cały tydzień zbierały kolorowe maskotki. Kiedy z pluszaków można już było ułożyć wysoką górę, maluchy zaprosiły do siebie policjantów ze stołecznego wydziału ruchu drogowego.  Na zakończenie specjalnej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa na drogach, dzieci przekazały policjantom prawie 200 misiów. Ponieważ każdy wie, że mały, śmieszny, gruby miś jest najlepszym przyjacielem wszystkich dzieci, policjanci w zamian wręczyli przedszkolakom misiowe odblaski, które razem z nimi będą teraz chodziły do przedszkola.

Przekazane z wielkim sercem przytulanki będą teraz jeździły policyjnymi radiowozami po ulicach Warszawy. Kiedy zdarzy się wypadek drogowy, w którym uczestniczyć będą dzieci, misie będą miały za zadanie złagodzenie ich stresu. Pierwsze minuty po wypadku są bardzo trudne dla najmłodszych. Kolorowy pluszak wręczony przez policjanta pozwoli na zminimalizowanie negatywnych skutków traumatycznego zdarzenia. Dziecko będzie się mogło do niego przytulić i w ten sposób jego uwaga zostanie odwrócona od tego, co się stało. Taki przyjaciel ułatwi mu przetrwanie całej sytuacji, stanie się źródłem psychicznego oparcia. Będzie czymś pozytywnym, na czym dziecko będzie mogło skupić swoją uwagę.

(KSP / ms)

Film Od dziecka dla dziecka - miś z sercem

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Od dziecka dla dziecka - miś z sercem (format flv - rozmiar 29.4 MB)

Powrót na górę strony