„Red Friday” w WSPol - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Red Friday” w WSPol

Data publikacji 26.11.2016

Choć 25 listopada 2016 r. cały świat ogarnęła gorączka zakupów tzw. „Black Friday” to w Wyższej Szkole Policji dzień ten kojarzyć się będzie raczej z kolorem czerwonym a nie czarnym. To za sprawą honorowej zbiórki krwi, którą zorganizowano w szczycieńskiej Uczelni. Nie było zniżek, nie było promocji. Były za to dwa ukłucia, dzięki którym być może uda się uratować czyjeś życie.

25 listopada 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa pn. „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Celem przedsięwzięcia, jak co miesiąc, była pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca, którego ciągle brakuje.

Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odpowiedzieli policjanci, pracownicy cywilni, słuchacze oraz studenci Uczelni, którzy tłumnie zjawili się w akademiku, w którym działał punkt poboru krwi.
Tego dnia chęć oddania 450 ml krwi wyraziły 64 osoby. Po badaniu lekarskim do kolejnego etapu zakwalifikowano 51 donatorów, którzy łącznie oddali blisko 23 litry leku ratującego życie.

Pamiętajmy!

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie.

Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach. Najbliższa już za miesiąc.

WSPol w Szczytnie / ws

  • „Red Friday” w WSPol
  • „Red Friday” w WSPol
  • „Red Friday” w WSPol
  • „Red Friday” w WSPol
  • „Red Friday” w WSPol
Powrót na górę strony
Polska Policja