Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przebiegła maraton z 10 kilogramowym plecakiem

Data publikacji 28.11.2016

Policjanci, strażacy, wojskowi, pogranicznicy stawili się w minioną sobotę na starcie 13-go Maratonu Komandosa. Impreza organizowana przez Wojskowy Klub Biegacza "Meta Lubliniec" zgromadziła 600 zawodników, którzy zmierzyli się z ponad 40 kilometrowym dystansem. Wśród startujących była także policjantka z Radomia.

W tym roku w 7 godzinnym limicie czasowym bieg ukończyło 427 osób. Zawodnicy królewski dystans 42,195 km pokonywali w pełnym umundurowaniu, w obuwiu z wysokimi cholewami oraz z 10 kilogramowym plecakiem. 13 okazała się nie być pechowa dla sierż. szt. Kariny Kubara-Grabskiej z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu, która wraz z sierż. Moniką Nawrat z KMP w Katowicach i mł. asp. Iwoną Panas z KMP w Gdyni stworzyły pierwszą w historii Maratonu Komandosa kobiecą drużynę. Nagrodę specjalną policjantkom wręczył Dowódca Jednostki Komandosów - ppłk Michał Strzelecki.

Pierwszy na mecie zameldował się plutonowy Artur Pelo z 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego, z czasem 03:03:49. Drugi był Tomasz Kuliński z JWK Lubliniec (03:32:26), a trzeci – mł. asp. Jacek Michules z KPP w Żywcu (03:36:37). Wśród pań podium należało do cywili najszybsza była Anna Kurdyk (04:23:43), Justyna Koczuła (04:28:46) i Zuzanna Głombińska (04:39:11).

Sierż. szt. Karina Kubara-Grabska ukończyła bieg na 17 pozycji, poprawiając o kilka minut swój zeszłoroczny czas, a ukończenie biegu gwarantowało jej uzyskanie Wielkiego Szlema Lublinieckiego 2016, w którego skład wchodziły 3 biegi, tj.: Bieg Katorżnika, Bieg o Nóż Komandosa oraz Maratom Komandosa oraz Szlema Komandosa, który składał się z Ćwierćmaratonu Komandosa w Czarnym, Półmaratonu w Warszawie i Maratonu Komandosa.

Policjantce gratulujemy i trzymamy kciuki za jej start w przyszłorocznym biegu na 100 km, czyli l setce Komandosa w Lublincu.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony