Sportowe sukcesy policjantów

Data publikacji 29.11.2016

Policjanci odnieśli kolejne sukcesy w sportach walki. Podczas XV Mistrzostw Europy Open i Pucharu Europy w Karate Kyokushin, które odbyły się w Lublinie, funkcjonariusze zajmowali czołowe lokaty, pokonując wielu utytułowanych zawodników z 17 europejskich krajów.

Mistrzostwa Europy i Puchar Europy w Karate Kyokushin odbyły się w Lublinie w miniony weekend. W całej imprezie udział wzięło ok. 600 zawodników z 17 krajów europejskich. Najlepsi zawodnicy rywalizowali przez dwa dni o miano najlepszych na starym kontynencie.

Wśród reprezentantów Polski znalazł się funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - podinsp. Wojciech Żmija. Policjant wygrał kategorię Kumite Men plus 40 lat. W drodze do medalu pokonał przed czasem m.in. zawodnika z Węgier. W półfinale Wojciech Żmija pokonał też mistrza Europy Open z ubiegłorocznej edycji turnieju, który wyeliminował obecnego mistrza Rosji. W finale wygrał natomiast z  tegorocznym mistrzem z Wagowych Mistrzostw Europy.

To kolejny złoty medal funkcjonariusza. Do tytułów - Mistrz Makroregionu, Mistrz Polski Open, Mistrz Czech Open, Mistrz Niemiec Open, Mistrz Europy na zawodach wagowych, dodał złoto na Mistrzostwach Europy Open i Pucharze Europy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

----

Sukces osiągnął też sierż. Mateusz Koczmara, który zajął w zawodach Pucharu Europy III miejsce w kategorii 35-39 lat + 85 kg. Zawodnik posiada uprawnienia trenera drugiej klasy Karate Kyokushin. Jest to jego kolejne podium na zawodach w Karate Kyokushin. Kilka tygodni temu zajął III miejsce w XVII Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Kata. Jak mówi nasz zawodnik - każdy start daje mu nowe doświadczenie, możliwość porównania swoich umiejętności oraz motywuje do podjęcia jeszcze cięższej pracy, by stać się jeszcze lepszym.

Sierżant Mateusz Koczmara to policjant Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu III Policji w Lublinie, który od 24 lat trenuje Karate Kyokushin. Lubelski policjant – posiadacz stopnia 2 DAN, ćwiczy w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin pod okiem shihan Jacka Czernieca. Przygodę z tym sportem rozpoczął w 1992 roku. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach, zajmując czołowe miejsca m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Lublinie / ms)