Sierż. Katarzyna Kowalczyk - listopadowa zdobywczyni 5 złotych medali w pływaniu

Data publikacji 30.11.2016

Sierż. Katarzyna Kowalczyk od 3 lat jest policjantką. Od początku związana z Komisariatem Rzecznym Policji w Warszawie. Aktualnie oddelegowana jest do pełnienia służby w wydziale patrolowo-interwencyjnym praskiej komendy. Kasia od 8 roku życia trenowała wyczynowo pływanie, była członkiem kadry Polski. Obecnie sport traktuje jako hobby, nadal bierze udział w zawodach i sięga po najwyższe trofea. Tylko w listopadzie dwukrotnie wystartowała w zawodach i zdobyła 4 złote medale.

Kasia Kowalczyk od niedawna pełni służbę w wydzale patrolowo-interwencyjnym południowopraskiej komendy. Została oddelegowana z Komisariatu Rzecznego Policji na okres zimowy. To właśnie z komisariatem rzecznym związana jest praktycznie od początku służby w Policji, czyli od 3 lat.

Sierż. Katarzyna Kowalczyk przez 14 lat wyczynowo trenowała pływanie, była członkiem kadry Polski. Osiągała duże sukcesy. Aktualnie mówi, że pływanie traktuje jako hobby, trenuje jednak nadal, na tyle na ile pozwala jej na to służba. Startuje też w zawodach, w szczególności służb mundurowych.

Tylko w listopadzie wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Służb Mundurowych w Warszawie, gdzie wystartowała w dwóch konkurencjach i zdobyła 2 złote medale. Tydzień później pojechała do Szczytna na Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych i przywiozła stamtąd 3 złote medale oraz zajęła 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Serdecznie gratulujemy doskonałych wyników i ogromnej pasji. Życzymy kolejnych sukcesów i satysfakcji w pracy i sporcie.