Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi zabezpieczyli fałszywe banknoty, narkotyki i broń

Data publikacji 30.11.2016

Tyscy policjanci zatrzymali 27-latka, który chcąc płacić za paliwo posłużył się sfałszowanym banknotem. Łącznie mężczyzna posiadał 79 podrobionych banknotów. Oprócz tego mundurowi zabezpieczyli pistolet hukowy, amunicję gazową oraz amfetaminę. Na wniosek policjantów i prokuratora mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na jednej ze stacji benzynowych, gdzie młody mężczyzna chciał zapłacić za paliwo. Podejrzeń co do autentyczności 200 złotowego banknotu nabrała czujna ekspedientka, która zawiadomiła stróżów prawa. Banknot, którym chciał posłużyć się mężczyzna był sfałszowany. Oprócz tego mundurowi u zatrzymanego 27-latka zabezpieczyli łącznie 79 podrobionych banknotów o nominale 50, 100 i 200 złotych. Ponadto po przeszukaniu zatrzymanego policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Po sprawdzeniu substancji okazało się, że jest to amfetamina w ilości prawie 3,5 grama. W samochodzie, którym poruszał się mężczyzna policjanci znaleźli broń hukową oraz amunicję gazową.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprawca usłyszał już zarzuty podrabiania banknotów i wprowadzenia w obieg sfałszowanych środków płatniczych, posiadania środków odurzających i posiadania amunicji gazowej bez zezwolenia. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 27-letniego mieszkańca Mikołowa. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Mundurowi zabezpieczyli fałszywe banknoty, narkotyki i broń

Pobierz plik Mundurowi zabezpieczyli fałszywe banknoty, narkotyki i broń (format mp4 - rozmiar 8.84 MB)

Powrót na górę strony