Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 oszustki zatrzymane przez białostockich policjantów

Data publikacji 01.12.2016

Wczoraj białostoccy policjanci zatrzymali 3 oszustki, które okradły 85-letnią kobietę metodą na „pracownika opieki społecznej”. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali 3 kobiety, podejrzewane o kradzież pieniędzy i biżuterii 85-letniej mieszkanki miejscowości Pogorzałki.

Kobiety zapukały do domu starszej kobiety i podały się za pracownice ośrodka pomocy społecznej. Staruszka wpuściła kobiety do domu, zaś te wykorzystując jej nieuwagę zabrały z jej domu pieniądze w kwocie 50 tys. złotych oraz złotą obrączkę i zloty pierścionek o łącznej wartości 600 złotych.

85-latka po niecałej godzinie zorientowała się, że została okradziona i natychmiast powiadomiła policję. Mundurowi  rozpoczęli czynności służbowe i szybko ustalili adres domniemanych sprawczyń. Pod wytypowanym adresem zatrzymali 55, 58 i 60- latkę, które odpowiadały rysopisom podanym przez poszkodowaną. Przy jednej z kobiet odnaleźli 40 tys. złotych, zaś w  mieszkaniu dodatkowo ponad 5 tys. złotych oraz złotą biżuterię należącą do 85-latki. Podejrzewane zostały zatrzymane w policyjnym areszcie. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

KWP w Białymstoku / ig

Powrót na górę strony