Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za postrzelenie mężczyzny

Data publikacji 01.12.2016

47-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, który jest podejrzany o postrzelenie mężczyzny, został dzisiaj doprowadzony przez policjantów do Sądu Rejonowego w Grudziądzu. Tam zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące spędzi tymczasowo za kratami.

Przypomnijmy: w miniony poniedziałek (28.11.16), krótko przed godz. 14:00, dyżurny policji w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia, że do szpitala zgłosił się mężczyzna z raną postrzałową. Policjanci natychmiast pojechali zweryfikować tę informację. Ustalili, że do jednego z grudziądzkich warsztatów o 11:20 przyjechał mężczyzna. Między nim, a pracownikiem zakładu doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny, w trakcie której padł strzał. Sprawca oddalił się, natomiast pokrzywdzony sam udał się do szpitala.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Ustalenia poczynione przez mundurowych pozwoliły wytypować mężczyznę, który najprawdopodobniej oddał strzał. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego.

Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia (29.11.16) około 7:00 w miejscu zamieszkania. Na podstawie zgromadzonych dowodów usłyszał kilka zarzutów. Odpowie m.in. za pobicie i nielegalne posiadanie broni. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj sąd na wniosek prokuratora zdecydował, że 3 najbliższe miesiące 47-latek spędzi w areszcie.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony