Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy oraz nielegalna broń i amunicja

Data publikacji 02.12.2016

Policjanci z Terespola zabezpieczyli ponad 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, nielegalną broń i amunicję, a także narzędzia służące prawdopodobnie do kłusownictwa. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się 31-latek, wynajmujący stancję w Białej Podlaskiej. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Do przeszukania mieszkania doszło wczoraj. Policjantom nikt nie otwierał drzwi więc podjęli obserwację. Po pewnym czasie zauważyli podejrzanego, pospiesznie opuszczającego stancję.

Policjanci natychmiast zatrzymali 31-latka, przy którym znaleźli trzy sztuki amunicji. Dalsze czynności terespolskich kryminalnych w tej sprawie miały dosyć nieoczekiwany przebieg. Wprawdzie przeszukanie mieszkania mężczyzny potwierdziło ich przypuszczenia  co do kontrabandy - jednak efekt przeszukania samochodów należących do mężczyzny był dla policjantów pewnego rodzaju zaskoczeniem, ponieważ znaleźli oni w dwóch pojazdach zaparkowanych przed blokiem piły, siekiery, maczety oraz noże.

Policjanci podjęli ten trop i przeszukali również posesję w gminie Janów Podlaski, gdzie 31-latek jest zameldowany. Funkcjonariusze znaleźli w jej zabudowaniach głowę łosia z porożem, poroża jeleni oraz kości zwierzęce. Na terenie nieruchomości ukryta była także przerobiona broń sportowa z lunetą oraz wiatrówka z lunetą, kilka sztuk amunicji, sieci i żaki rybackie. Wszystko zatem wskazuje na to, że mężczyzna zajmował się nie tylko nielegalnym handlem papierosami, ale również kłusownictwem. Jak ustalono posiadana przez niego ilość wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie w podatku akcyzowym w wysokości ponad 83 tysięcy złotych. 31-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na wykonanie czynności procesowych.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony