Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo taksówkarza

Data publikacji 02.12.2016

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo 65-letniego taksówkarza ze Słupska. Na wniosek Policji i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Od ubiegłego wtorku (22.11.2016 r.) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie z Prokuraturą w Słupsku oraz funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku intensywnie pracują nad wyjaśnieniem śmierci 65-letniego mieszkańca Słupska. Zwłoki mężczyzny odnaleziono w pobliżu Słupska. Wstępne czynności na miejscu zdarzenia, a później wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły, że doszło do zabójstwa. Do wyjaśnienia tej sprawy wytypowano najlepszych śledczych z Komendy Miejskiej w Słupsku oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. O dynamice czynności prokuratorsko-policyjnych może świadczyć choćby fakt, że w sprawie przesłuchano już kilkadziesiąt osób. Dużą rolę odegrali technicy kryminalistyczni, którzy wykorzystując swoją wiedzę oraz doświadczenia zabezpieczali ślady na miejscu przestępstwa .

Zebrany w tej sprawie skrupulatnie materiał doprowadził śledczych do ustaleń wskazujących, że związek ze śmiercią-zabójstwem 65-letniego słupszczanina mógł mieć zatrzymany przedwczoraj 25- latek, mieszkaniec jednej z podsłupskich miejscowości. Natychmiast został przetransportowany do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna w prokuraturze został przesłuchany, gdzie usłyszał zarzuty zabójstwa. Na wniosek Policji i Prokuratora, Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony