Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionych

Data publikacji 05.12.2016

Dzielnicowa z brzeskiej jednostki dzięki doskonałej znajomości przydzielonego terenu ustaliła miejsce pobytu osoby zaginionej. Powodzeniem zakończyły się również poszukiwania zaginionego 54-letniego mieszkańca gminy Bielsk Podlaski. Dzięki bielskim policjantom mężczyzna został odnaleziony i trafił pod opiekę lekarzy.

O zaginięciu 47-letniej mieszkanki Okocimia kilka dni temu szeroko informowały lokalne media, jednocześnie prosząc o pomoc mieszkańców. Kobieta ostatni raz była widziana na początku października w Krakowie. Od tego czasu nie powróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaniepokojeni członkowie rodziny zgłosili sprawę na Policję.

Funkcjonariusze od razu wszczęli poszukiwania. Doskonałym rozpoznaniem swojego terenu i dobrymi kontaktami ze społeczeństwem wykazała się dzielnicowa st. sierż. Natalia Mierzwa. Policjantka najpierw pozyskała cenne informacje o miejscu przebywania zaginionej, a później dotarła do 47-latki. Kobieta na szczęście nie potrzebowała żadnej pomocy medycznej, a w rozmowie z funkcjonariuszką wyjaśniła okoliczności braku kontaktu z rodziną.

Minionej nocy, około godziny 00.35 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 54-latka. Ze zgłoszenia wynikało, że będący pod wpływem alkoholu mieszkaniec gminy Bielsk Podlaski wyszedł z domu kilka godzin wcześniej grożąc targnięciem się na życie.

Niezwłocznie w budynku bielskiej Policji stawiło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy wezwanych w trybie alarmowym do poszukiwania zaginionego. Panująca noc, niska temperatura oraz stan psychiczny 54-latka wzbudzały bardzo poważne obawy o jego życie. Mundurowi, w tym dwaj przewodnicy z psami służbowymi, szczegółowo sprawdzali teren wsi oraz okoliczny rejon. Zziębnięty mężczyzna został odnaleziony przed godziną 4.00 nad ranem nieopodal wsi i natychmiast trafił do szpitala. Dzięki zaangażowaniu policjantów poszukiwania zakończyły się pomyślnie.

(KWP w Krakowie, KWP w Białymstoku / ms, ig)

Powrót na górę strony