Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał przez internet w całej Polsce blisko 1000 osób

Data publikacji 05.12.2016

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczości Gospodarczą, o podejrzanemu o oszustwa na szeroką skalę. Podejrzany oferował fikcyjną pracę chałupniczą. Warunkiem podjęcia jednak tej pracy, była jednorazowa wpłata na podane w ofercie konto bankowe. Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, pokrzywdzonych w wyniku tego przestępczego procederu, w całym kraju jest nie mniej niż 950 osób.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczości Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili, a następnie zatrzymali 31-letniego mieszkańca województwa śląskiego, podejrzanego o liczne oszustwa przez internet.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, pokrzywdzonych w wyniku tego przestępczego procederu, w całym kraju jest nie mniej niż 950 osób. Oszustwo polegało na fikcyjnej ofercie pracy chałupniczej w postaci składania długopisów. Warunkiem podjęcia jednak tej pracy, była jednorazowa wpłata na podane w ofercie konto bankowe w kwocie 7 lub 8 złotych.

Do zatrzymania podejrzanego przez wrocławskich policjantów doszło w jednej z miejscowości województwa śląskiego. W miejscu zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli szereg dowodów rzeczowych potwierdzających przestępczy proceder. Ponadto ustalono dodatkowe konto bankowe, na które również wpływały wyłudzone zaliczki, co daje możliwość ustalenia większej liczby pokrzywdzonych.

Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty oszustwa. Czyn ten, w świetle obowiązujących przepisów, zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia kolejnych pokrzywdzonych. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Przypominamy, że korzystając z sieci internetowej powinniśmy zachować szczególną ostrożność przy ofertach wymagających wcześniejszej wpłaty pieniędzy.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony