Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Komisariat Policji w Szubinie oficjalnie otwarty

Data publikacji 05.12.2016

Dziś w Szubinie przy ul. Sportowej odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej siedziby Komisariatu Policji. Obiekt, którego wybudowanie kosztowało niemalże 6 milionów złotych, powstał na działce o powierzchni 0,5 ha przekazanej w darowiźnie przez Gminę Szubin w roku 2014. Środki na budowę pochodziły z budżetu policji.

Podczas uroczystości otwarcia nowo wybudowanego Komisariatu Policji obecni byli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, Starosta Powiatu Nakielskiego, Burmistrz Szubina, przedstawiciele lokalnych samorządów i służb mundurowych, kierownictwo nakielskiej Policji, mieszkańcy i policjanci z Szubina. Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała przekazał symboliczne klucze do komisariatu szefowi nakielskich policjantów. Obiekt został także poświęcony przez kapelana kujawsko-pomorskiej Policji Księdza Prałata Stanisława Kotowskiego.

W ramach inwestycji powstał nowoczesny komisariat z pomieszczeniami biurowymi, miejscem dla zatrzymanych, pomieszczeniami sanitarnymi i socjalnymi, siłownią dla policjantów oraz kompleksem garaży. W ramach inwestycji dokładnie zaplanowano i zagospodarowano także teren wokół komisariatu. Obiekt wyraźnie wyróżnia się na tle miasta swoją nowoczesną architekturą i kolorystyką. W pełni zaspokaja potrzeby lokalowe miejscowej Policji, a także stwarza odpowiednie warunki do obsługi mieszkańców.

Uroczystość ta była doskonałą okazją do przekazania na potrzeby szubińskiej policji oznakowanego radiowozu skoda yeti, którego zakup sfinansowano w połowie dzięki wsparciu Gminy Szubin oraz Starosty Powiatu Nakielskiego, a także z budżetu Policji.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony