Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Dygowie znów działa posterunek Policji

Data publikacji 05.12.2016

Dziś ponownie otwarto posterunek w Dygowie. W uroczystości udział wzięli szef MSWiA Mariusz Błaszczak, podsekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałek, zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker oraz wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

- W tym miejscu mieszkańcy zawsze otrzymają pomoc i wsparcie Policji – powiedział minister Mariusz Błaszczak dokonując ponownego otwarcia zlikwidowanej jednostki w małej miejscowości w województwie zachodniopomorskim.

Na posterunku Policji w Dygowie będzie pracować 5 funkcjonariuszy, w tym dwóch dzielnicowych. Policjanci będą też dysponowali dwoma radiowozami. Teraz mieszkańcy będą mogli znów czuć się bezpiecznie w swojej okolicy.

- Dzięki przywróceniu posterunku, Policja będzie mogła być bliżej ludzi – powiedział minister przekazując kierownikowi posterunku symboliczny klucz.

Szef MSWiA podkreślił, że do tej pory w całym kraju przywróconych zostało już 29 posterunków, a do końca roku liczba ta wzrośnie o kolejnych 9. Podziękował też władzom samorządowym za ich wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia.

- Wspólnie z samorządem możemy zapewnić bezpieczeństwo zarówno w Dygowie jak i w innych miejscowościach w całym kraju – stwierdził.

Minister Błaszczak przypomniał również o innych inicjatywach, które mają ułatwić obywatelom dostęp do Policji. Należą do nich aplikacje „Moja Komenda i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, które pozwalają łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym lub zasygnalizować policjantom zagrożenia w swoim otoczeniu. Podkreślił także, że zależy mu na zapewnieniu funkcjonariuszom jak najlepszych warunków do służby, czego wyrazem jest nowa ustawa modernizacyjna. Pozwoli ona na zakup nowoczesnego sprzętu, remont i budowę infrastruktury a także na zwiększenie wynagrodzeń.

Program przywracania posterunków służy naprawieniu sytuacji z poprzednich lat, kiedy to zlikwidowano ponad połowę tych jednostek w całym kraju. Ich zamykanie nie było poprzedzone właściwymi analizami. Zmiany nie przyniosły spodziewanych oszczędności, przyczyniły się natomiast do obniżenia poczucia bezpieczeństwa obywateli. Posterunki są przywracane tam gdzie potrzebują ich mieszkańcy. To ich opinie dotyczące zagrożeń były brane pod uwagę w czasie konsultacji społecznych. W sumie przeprowadzono ponad 12 tys. spotkań, w których uczestniczyło 217 tys. osób.

W uroczystym otwarciu posterunku wzięli udział również podsekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałek, zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker oraz wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

MSWiA / ig

  • Otwarcie posterunku w Dygowie
  • Otwarcie posterunku w Dygowie
  • Otwarcie posterunku w Dygowie
  • Otwarcie posterunku w Dygowie
  • Otwarcie posterunku w Dygowie
  • Otwarcie posterunku w Dygowie
Powrót na górę strony