Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę

Data publikacji 06.12.2016

Policjantka strzeleckiej komendy po służbie zatrzymała pijanego kierującego osobowym renault. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 50-latka blisko 3 promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z poważnych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego eliminacja ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów policjantów. Tak też zachowała się sierż. sztab. Paulina Porada, rzecznik strzeleckiej Policji, która będąc po służbie zwróciła uwagę na kierowcę osobowego renault, na parkingu przy jednym z supermarketów w mieście. Policjantka nabrała podejrzeń, że może on być nietrzeźwy i pojechała za nim. Jednocześnie o całym zdarzeniu poinformowała  dyżurnego policji.

Kiedy samochód zatrzymał się, policjantka wybiegła ze swojego auta i udaremniła mu dalszą jazdę. Jak się okazało, jej przypuszczenia okazały się trafne. Siedzący za kierownicą renault 50-latek był pijany. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przebadali mężczyznę alkomatem. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu, dodatkowo nie posiadał przy sobie dokumentów. W rozmowie z policjantami powiedział, że padał deszcz, więc postanowił pojechać samochodem do sklepu po alkohol.

Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantki nie doszło do tragedii. Teraz 50-latek za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. Musi się liczyć z karą nawet do 2 lat więzienia oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony