Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Również z powietrza dbali o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 06.12.2016

Policyjny śmigłowiec a także oznakowane i nieoznakowane radiowozy wykorzystali funkcjonariusze łódzkiej drogówki w prowadzonych działaniach wobec kierujących rażąco naruszających przepisy. Jeśli pogoda dopisze akcja będzie kontynuowana także pod koniec grudnia.

5 grudnia 2016 roku na drodze krajowej nr 91 w okolicach Tuszyna kierujący mogli spotkać policjantów, którzy prowadzili działania mające eliminować rażące naruszenia przepisów w ruchu drogowym. Choć na co dzień takie akcje prowadzone są cyklicznie to jednak działania z udziałem policyjnego śmigłowca miały w tym zakresie premierę.

We wczorajszych działaniach przeprowadzono interwencję w stosunku do 6 kierujących, którzy dopuścili się naruszeń przepisów. W trzech przypadkach  wyprzedzali bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, dwukrotnie wjechali na skrzyżowanie na czerwonym świetle oraz w jednej sytuacji niestosowali się do linii ciągłej.

Funkcjonariusze w patrolach zmotoryzowanych, dzięki specjalnemu oprzyrządowaniu zainstalowanemu w śmigłowcu mieli podgląd na zarejestrowane kamerą wykroczenia. W konsekwencji kierujący  byli zatrzymywani do kontroli i wdrażano wobec nich stosowne procedury.

Podczas działań funkcjonariusze nałożyli na kierujących 7 mandatów karnych w wysokości 1350 złotych. Policjanci zapowiadają, że podobne akcje będą kontynuowane.

Na materiale filmowym kierujący busem wyprzedzał inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Został zatrzymany do kontroli przez policjantów w oznakowanym radiowozie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych oraz nałożono na niego 10 punktów karnych.

(KWP w Łodzi / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja