Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” – pod tym hasłem policjanci z Kłodzka przeprowadzili akcję oddawania krwi

Data publikacji 06.12.2016

Funkcjonariusze Policji i Zakładu Karnego z Kłodzka wspólnie wzięli udział w zbiórce krwi dla osób potrzebujących. Działania przeprowadzono pod hasłem „Nasza Krew-Nasza Ojczyzna” w ramach tegorocznej ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Termin zbiorki policjanci wybrali nie przypadkowo i z uwagi na ,,Mikołajki’’ otrzymane kilkadziesiąt czekolad przekazali dzieciom z Domu Małego Dziecka w Kłodzku.

W ramach akcji „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”, wczoraj, 5.12.br., z inicjatywy funkcjonariuszy Policji i Zakładu Karnego w Kłodzku zorganizowana została zbiórka krwi. Świetlica Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku na jeden dzień zamieniona została w centrum krwiodawstwa. Obsługę przy pobieraniu krwi zapewnił personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha. 

Ten dar serca posłuży niewątpliwie przy ratowaniu życia i zdrowia potrzebujących. Policjanci i ich koledzy z innych służb mundurowych rozumieją potrzebę oddawania krwi. W codziennej służbie funkcjonariusze spotykają się z wieloma osobami, które w wyniku różnych okoliczności ulegają wypadkom i mając m.in. to na uwadze apelują do innych osób o to, aby uczestniczyli w tego typu akcjach. 

Podczas tej akcji łącznie zebrano ponad 12 litrów krwi.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy zbiórki z uwagi na ,,Mikołajki’’ przysługujące im słodkości odkładali w jedno miejsce i tym sposobem cały karton czekolad trafił do podopiecznych Domu Małego Dziecka w Kłodzku.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja