Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili papierosy i tytoń bez akcyzy

Data publikacji 07.12.2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Krakowie zatrzymali 42-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego, podejrzewanego o posiadanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy. W samochodzie mężczyzny zabezpieczono ponad 3500 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany trafił do policyjnej izby zatrzymań. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Również jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości papierosów oraz tytoniu niewiadomego pochodzenia. W trakcie sprawdzeń funkcjonariusze znaleźli w jego pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych, w samochodzie blisko 4 kg tytoniu oraz 5400 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj (6 grudnia br.), krótko po północy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki VW Passat. Ponieważ zachowanie kierującego, jak również wygląd samochodu wzbudził podejrzenia, funkcjonariuszy przystąpili do przeszukania pojazdu.

Jak się okazało przypuszczenia policjantów były słuszne, bowiem w VW ukrytych było ponad 3500 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy rożnych marek. Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 71 tys. sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych, których wprowadzenie do obrotu spowodowałoby straty dla Skarbu Państwa w łącznej wartości prawie 60 tys. złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 42-latek odpowie karnie za nabywanie, przechowywanie, przewożenie wyrobów akcyzowych (art. 65 kks), jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o czyn z kodeksu karno-skarbowe. Zatrzymany to 54-letni mieszkaniec Jawora.

Funkcjonariusze mając podejrzenia, co do przestępczej działalności mężczyzny, pojawili się przed drzwiami jego mieszkania z samego rana. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W trakcie czynności prowadzonych przez jaworskich policjantów w mieszkaniu, pomieszczeniach gospodarczych oraz w samochodzie 54-latka ujawniono worki wypełnione tytoniem oraz papierosy niewiadomego pochodzenia. Po przeliczeniu oraz zważeniu okazało się, że jaworzanin posiadał blisko 4 kg tytoniu oraz 5400 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne wyroby przekazano do dyspozycji funkcjonariuszy Izby Celnej, którzy wstępnie straty powstałe na szkodę Skarbu Państwa oszacowali na blisko 7,5 tys. złotych.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również czy zatrzymany nie zajmował się handlem nielegalnymi papierosami i tytoniem. Policjanci sprawdzają także skąd 54-latek miał zabezpieczone wyroby. Za czyn, o który jest podejrzany, mężczyzna odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie, KWP we Wrocławiu / ig

  • Policjanci przechwycili papierosy i tytoń bez akcyzy
  • Policjanci przechwycili papierosy i tytoń bez akcyzy
  • Policjanci przechwycili papierosy i tytoń bez akcyzy
  • KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony