Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie nadal jest policjantem

Data publikacji 07.12.2016

Policjant po służbie zauważył trzech mężczyzn, którzy uszkadzali samochody. Wspólnie z ochroniarzem jednego ze sklepów oraz przypadkowym mężczyzną, ujęli jednego ze sprawców. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji funkcjonariusza zatrzymano również drugiego mężczyznę. Wiadomo także kim był trzeci. Do policyjnego aresztu trafiło również dwóch sprawców oszustwa przy zakupie wartościowego roweru. To 48-letni mieszkaniec gminy Rydzyna i 66-letni mieszkaniec Leszna. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dzięki reakcji policjanta przechodzącego w pobliżu. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Policjant wracający do domu po służbie zauważył, jak na ulicy Kołłątaja w Sanoku trzech mężczyzn niszczy samochody. Sprawcy kopali w karoserie pojazdów i w boczne lusterka. Policant poszedł za nimi jednocześnie informując dyżurnego o zaistniałej sytuacji. Sprawcy przeszli kilka ulic, a następnie przy ul. Kochanowniego dwóch z nich weszło do sklepu. Trzeci został przed wejściem.

Policjant obserwował sprawców, widząc jak w sklepie dochodzi do awantury między nimi a ochroniarzem, wkroczył do akcji. Funkcjonariusz wspólnie z ochroniarzem i klientem sklepu, obezwładnili jednego ze sprawców. Dwóch pozostałych uciekło.

Po kilku minutach patrol policji zatrzymał drugiego z mężczyzn. Policjanci ustalili również kim był trzeci z nich.

Okazało się, że sprawcami uszkodzenia pojazdów są dwaj mieszkańcy powiatu leskiego oraz jeden z powiatu sanockiego. W sprawie prowadzone jest postepowanie, które swój finał znajdzie w sądzie.

W ubiegły piątek (2 grudnia br.) jeden z funkcjonariuszy leszczyńskiej Policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, idąc po służbie ulicą, był świadkiem rozmowy, która wzbudziła jego podejrzenia. Uwagę policjanta zwrócił wygląd, zachowanie i rozmowa dwóch mężczyzn stojących przed sklepem z rowerami. Namawiali się na zakup wartościowego roweru na kredyt.

Policjant nabrał podejrzeń, że mężczyźni chcą wyłudzić towar ze sklepu. O swoich przypuszczeniach powiadomił kolegów z wydziału. Niedługo po tym, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn będących sprawcami oszustwa. To 48-letni mieszkaniec gminy Rydzyna i 66-latek z Leszna.

Okazało się, że starszy ze sprawców podpisał w sklepie umowę ratalną na zakup roweru wartego blisko 7 tysięcy złotych, nie mając w rzeczywistości możliwości spłaty rat kredytu. Dodatkowo oświadczył, że jest zatrudniony w jednej z leszczyńskich firm i osiąga z tego tytułu dochody, co było nieprawdą.

Oboje zatrzymani usłyszeli zarzut oszustwa. Tłumaczyli, że ich zamiarem był zakup drogiego jednośladu, następnie jego sprzedaż w lombardzie, a otrzymane pieniądze chcieli podzielić po połowie. Za to przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.

KWP w Rzeszowie, KWP w Poznaniu / ig

Powrót na górę strony