Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna realizacja policjantów i funkcjonariuszy NOSG - zabezpieczono mienie o wartości blisko 4 mln zł

Data publikacji 08.12.2016

Kolejna realizacja policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie i funkcjonariuszy NOSG w Chełmie. Tym razem zabezpieczono dwa ciągniki rolnicze i trzy mini ładowarki. Łącznie do śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu zabezpieczano mienie o wartości blisko 4 mln. zł.

Wczoraj (07.12 br.) policjanci z Wydziału Kryminalnego i funkcjonariusze Straży Granicznej w Sławatyczach NOSG weszli na teren kilku posesji. Czynności prowadzone były w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu w związku z handlem pochodzącymi z kradzieży maszynami rolniczymi.

Wczorajsze działania prowadzone były na terenie województw: lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt o wartości ponad 1 mln zł. To dwa ciągniki rolnicze i 3 mini ładowarki. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że jedna z maszyn może pochodzić z kradzieży na terenie Niemiec. W pozostałych stwierdzono ingerencję w pola numerowe VIN.

Jeszcze pod koniec listopada bieżącego roku policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali  29-letniego mieszkańca powiatu janowskiego. Z informacji uzyskanej przez funkcjonariuszy oraz prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Zamościu wynikało, że 29 letni mężczyzna zajmuję się handlem maszynami rolniczymi. Oferowane przez niego do sprzedaży ciągniki pochodziły niestety z kradzieży.

Listopadowe czynności realizowane były także przy udziale i współpracy funkcjonariuszy z NOSG. Wówczas swoim zasięgiem objęły one głównie woj. lubelskie. Zabezpieczono 10 ciągników rolniczych oraz dwie ładowarki kołowe. Trzy z zabezpieczonych maszyn to pojazdy utracone poza granicami naszego kraju. W pozostałych z kolei odnaleziono ślady świadczące o ingerencji w pole numerowe pojazdów.  Łączna wartość zabezpieczonego wówczas mienia szacowana jest na kwotę 2 mln 665 tys. zł.

Do tej pory zatrzymana i tymczasowo aresztowana została jedna osoba. Zaś łączna wartość zabezpieczonego mienia szacowana jest na kwotę prawie 4 mln zł.

KWP w Lublinie / ig

  • Zabezpieczony sprzęt rolniczy
  • Zabezpieczony sprzęt rolniczy
  • Zabezpieczony sprzęt rolniczy

Opis filmu: Zabezpieczony sprzęt rolniczy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.98 MB)

Powrót na górę strony