Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń nie trafi na rynek

Data publikacji 09.12.2016

Żagańscy policjanci służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej zatrzymali mężczyznę, u którego znaleziono 40 kg tytoniu i ponad 1500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kwota uszczuplenia, na jaką został narażony Skarb Państwa to ponad 30 tysięcy złotych. Również zgierscy policjanci zatrzymali kobietę przewożącą papierosy bez polskich znaków akcyzy, dla których wartość podatku akcyzowego wynosi 34 tysiące złotych. Nielegalny towar został zatrzymany a 32-latka usłyszała zarzut. Ponad 32 kilogramy tytoniu i 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli także gostyńscy policjanci. Nielegalny towar znaleźli w aucie i mieszkaniu podejrzanego 28-latka. Mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe, za co grozi wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (8 grudnia br.) policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Policjanci w jednym czasie przeszukali cztery miejsca w Żaganiu, w których mężczyzna mógł ukrywać nielegalny towar. Efektem działań żagańskich policjantów było zabezpieczenie 40 kg tytoniu i ponad 1500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

45-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żagańskiego, został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa karnoskarbowego. Zabezpieczony przez policjantów tytoń i papierosy zostaną przekazany do Urzędu Celnego i ulegną przepadkowi.

Kwota uszczuplenia, na jaką został narażony Skarb Państwa to ponad 30 tys. złotych. Za przestępstwo posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi mężczyźnie wysoka kara grzywny.

Również wczoraj (8 grudnia br.) po godzinie 21 w Zgierzu na ulicy Pułaskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontrol opla. Kierowała nim 32-letnia mieszkanka Zgierza. Podczas rozmowy z policjantami kobieta była bardzo zdenerwowana co wzbudziło podejrzenia policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze spostrzegli na tylnym siedzeniu pudełko kartonowe zaklejone taśmą klejącą. Postanowili sprawdzić co jest w środku. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Mundurowi znaleźli 500 paczek nielegalnych papierosów.

Podczas sprawdzenia bagażnika ujawnili dodatkowo 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zapakowane do 3 worków. Policjanci zatrzymali kobietę, która już usłyszała zarzut przewożenia wyrobów akcyzowych w ilości wskazującej na zamiar wprowadzenia ich do obrotu.

Do zdarzenia doszło we wtorek (7 grudnia br.) kilka minut przed godz. 13. Policjanci z Gostynia na ul. Juliana Tuwima zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki VW Polo. Pojazdem kierował 28-letni mieszkaniec  gminy Leszno, który na tylnym siedzeniu pod kocem przewoził papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.  Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli u niego w samochodzie 580 paczek papierosów.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do gostyńskiej komendy. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą podczas sprawdzenia mieszkania należącego do mężczyzny, znaleźli i zabezpieczyli 32,3 kg krajanki tytoniowej i kolejne 20 paczek nielegalnych papierosów.

Według wstępnych wyliczeń Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze ponad 30 tys. złotych. Zatrzymany towar ulegnie przepadkowi, a mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności do lat 3.

KWP w Gorzowie Wlkp., KWP w Łodzi, KWP w Poznaniu / ig

 • KWP w Gorzowie Wlkp.

 • Nielegalny tytoń nie trafi na rynek
 • Nielegalny tytoń nie trafi na rynek
 • Nielegalny tytoń nie trafi na rynek
 • Nielegalny tytoń nie trafi na rynek
 • Nielegalny tytoń nie trafi na rynek
 • Nielegalny tytoń nie trafi na rynek
 • KWP w Łodzi

 • Nielegalny tytoń nie trafi na rynek
 • KWP w Poznaniu

 • Nielegalny tytoń nie trafi na rynek
 • Nielegalny tytoń nie trafi na rynek
 • Nielegalny tytoń nie trafi na rynek

Opis filmu: Nielegalny tytoń nie trafi na rynek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.94 MB)

Powrót na górę strony