Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali dwóch mężczyzn

Data publikacji 09.12.2016

Dzięki szybkiej interwencji ropczyckich policjantów 31-latek został odnaleziony. W środę po południu mężczyzna wybiegł z domu niekompletnie ubrany w kierunku lasu. Mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski został przekazany pod opiekę lekarzy. Również dzięki szybkiej reakcji policjanci z bydgoskich Wyżyn uratowali 37-letniego mężczyznę, który leżał twarzą do ziemi bez funkcji życiowych. Podjęta przez patrol reanimacja przywróciła jego czynności życiowe. Mężczyzna trafił do szpitala.

W środę po południu (7 grudnia br.), dyżurny ropczyckiej komendy odebrał zgłoszenie o zaginięciu 31-letniego mieszkańca gminy Sędziszów Małopolski. Matka mężczyzny, która poinformowała o zaginięciu swojego syna była bardzo zaniepokojona, ponieważ wybiegł on z domu w kierunku lasu nie kompletnie ubrany. Z uwagi na niską temperaturę obawiała się również o jego życie.

Podjęto natychmiastowe działania, do których skierowano kilkunastu policjantów. Funkcjonariusze ustalili rysopis zaginionego i rozpoczęli poszukiwania.

Patrole sprawdzały okolice miejsca zamieszkania mężczyzny oraz przyległe tereny zalesione. W odległości około 1 km od miejsca zamieszkania, policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na miejscu matka potwierdziała tożsamość syna. Dyżurny wezwał karetkę pogotowia, którą 31-latek został przewieziony do szpitala i trafił pod opiekę specjalistów.

W minioną środę (7 grudnia br.) dyżurny komisariatu na Wyżynach przyjął zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na trawniku przy ul. Generalskiej w Bydgoszczy. Pilnie skierowany we wskazane miejsce patrol zastał leżącego na ziemi mężczyznę.

37-latek leżał skierowany twarzą do podłoża, był siny, nie oddychał, a jego źrenice nie reagowały na światło. Policjanci natychmiast podjęli resuscytację mężczyzny. Jednocześnie za pośrednictwem dyżurnego komisariatu wezwali pogotowie ratunkowe. W międzyczasie na miejsce przybył drugi patrol. Policjanci na zmianę wykonywali masaż serca mężczyzny do czasu przybycia załogi pogotowia. Prowadzona przez 30 minut reanimacja doprowadziła do przywrócenia jego czynności życiowych. Uratowany 37-latek trafił do szpitala.

Zdecydowane i natychmiastowe działanie policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu na bydgoskich Wyżynach, pozwoliły przywrócić czynności życiowe mężczyźnie. Szybko podjęta przez sierż. szt. Damiana Wrycza, st. sierż. Piotra Rudzińskiego, sierż. szt. Arkadiusza Szeloch oraz sierż. Karolinę Fojt reanimacja i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.

Mężczyzna został zabrany do szpitala przez przybyłą na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mężczyzna żyje.

KWP w Rzeszowie, KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony