Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o ponad 100 km/h – chciał wypróbować samochód

Data publikacji 12.12.2016

32-letni mieszkaniec Dolnego Śląska stracił prawo jazdy. Na obowiązującej w terenie zabudowanym „pięćdziesiątce”, jechał ponad 150 km/h! Opolscy funkcjonariusze zarejestrowali całe zdarzenie policyjnym wideorejestratorem. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

W piątek, 09.12.br., tuż po godzinie 12:00, policjanci ruchu drogowego zatrzymali bmw. Powodem kontroli była prędkość, z jaką poruszał się kierowca. Funkcjonariusze, którzy jechali nieoznakowanym  radiowozem z wideorejestratorem, w Łukowicach Brzeskich nagrali „wyczyny” 32-latka. Mężczyzna, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził ponad 150.  

Zatrzymany mieszkaniec Dolnego Śląska policjantom tłumaczył, że właśnie odebrał samochód od mechanika i chciał go „przepalić”. Kierowca bmw stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. 

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, trzymiesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

(KWP w Opolu/ mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja