Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad 400 kilogramów tytoniu

Data publikacji 13.12.2016

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali ponad 400 kilogramów tytoniu niewiadomego pochodzenia. Mężczyźni byli już wcześniej notowani za innego typu przestępstwa.

7 grudnia 2016 roku, kilka minut po godzinie 10.00, policjanci z II Komisariatu KMP w Łodzi zauważyli  na ulicy Aleksandrowskiej fiata doblo. Ponieważ posiadali informację, że w tego typu aucie może znajdować się znaczna ilość nielegalnego tytoniu, postanowili obserwować pojazd. Kierujący skręcił w ulicę Chochoła, gdzie zatrzymał się przy jednej z posesji. Z fiata wysiadło dwóch mężczyzn, którzy na około 40 minut "zaszyli się"  budynku. Policjanci podejrzewając, że mogą być oni zamieszani w przestępstwa akcyzowe, postanowili sprawdzić ich pojazd. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W fiacie odnaleźli worek jutowy, a w nim około 10 kilogramów tytoniu niewiadomego pochodzenia. Kierującym pojazdem był 29-latek, a pasażerem jego 30-letni znajomy.

Policjanci podjęli decyzje o przeszukaniu pomieszczenia do którego przyjechali mężczyźni. Jak się okazało, w wynajmowanej piwnicy funkcjonariusze odnaleźli maszynę do cięcia tytoniu oraz dużą ilość suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia. Wszystko popakowane w parciane worki i kartonowe pudełka. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 400 kilogramów towaru bez znaków akcyzy, którego wartość oszacowano na ponad 260 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty przestępstwa akcyzowego. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony