Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na salon gier zatrzymany

Data publikacji 15.12.2016

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który w kwietniu napadł na salon gier. Przy użyciu siły fizycznej skradł pracownicy ponad 2 tys. zł. Zatrzymany 26-latek od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

Kryminalni z Rudy Śląskiej potrzebowali trochę czasu, aby zatrzymać sprawcę napadu na salon gier. Napastnik sterroryzował pracownicę salonu, a następnie ukradł saszetkę z ponad dwoma tysiącami złotych. Śledczy analizowali zebrany materiał dowodowy, publikowali nawet wizerunek sprawcy w Internecie, wszystko bez konkretnego skutku. Kryminalni, nie dali jednak za wygraną i w końcu po siedmiu miesiącach wpadli na trop mężczyzny, pochodzącego z Czerwionki-Leszczyn, który ostatnio ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w Bytomiu.

Policjanci zorganizowali zasadzkę w trakcie której, 26-latek podjął nieudaną próbę ucieczki. Zatrzymany ma na swoim koncie wiele przestępstw, ucieczkę z więzienia oraz ponad 6 listów gończych. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut rozboju, a za to przestępstwo grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci przewieźli wczoraj 26-latka do zakładu karnego, gdzie oczekując na rozprawę będzie odbywał poprzednie wyroki.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Sprawca napadu na salon gier zatrzymany

Pobierz plik Sprawca napadu na salon gier zatrzymany (format mp4 - rozmiar 13.09 MB)

Powrót na górę strony