Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naraził Skarb Państwa na straty

Data publikacji 16.12.2016

Blisko 236 tys. złotych straty odnotowałby budżet Skarbu Państwa na sprzedaży zabezpieczonego przez tucholskich policjantów towaru bez akcyzy. Posesja, na której funkcjonariusze ujawnili nielegalne papierosy, alkohol, perfumy i odzież należała do 38–letniego mieszkańca gm. Tuchola. Mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów bez akcyzy oraz artykułów z podrobionym znakiem towarowym.

Tucholscy policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Tuchola może sprzedawać towar bez znaków akcyzowych. Wczoraj (15.12.16), w godzinach rannych, przeszukali miejsce zamieszkania 38-letniego mężczyzny. W trakcie kontroli w różnych pomieszczeniach posesji znaleźli około 196 tys szt. papierosów różnych marek, blisko 4 kg tytoniu oraz prawie 20 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzowych. Ponadto, w trakcie przeszukania zabezpieczyli podrabiane perfumy i odzież znanych marek.

38-latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Funkcjonariusze oszacowali, że straty Skarbu Państwa na zabezpieczonym towarze z tytułu nieodprowadzonych różnych podatków wyniosły około 236 tys. zł. Mieszkaniec gm. Tuchola odpowie za posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzowych oraz artykułów z podrobionym znakiem towarowym. Grozi mu odpowiednio do 3 i do 2 lat pozbawienia wolności za każde z tych przestępstw.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony