Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cysterna skradziona w Niemczech odzyskana na terenie powiatu aleksandrowskiego

Data publikacji 16.12.2016

Funkcjonariusze aleksandrowskiej komendy dzięki skutecznej i sprawnej współpracy z Polsko–Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku namierzyli skradzioną w Niemczech cysternę o wartości ponad 530 tysięcy złotych. Właściciel posesji, na której znaleziony został pojazd usłyszał zarzut paserstwa. Odzyskany samochód wrócił już do prawowitego właściciela.

Aleksandrowscy policjanci na jednej z posesji na terenie powiatu namierzyli cysternę. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pojazd ten został skradziony z terenu Niemiec kilka dni temu, między 10 a 12 grudnia. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został 51-letni właściciel posesji. Zgromadzone w toku prowadzonych czynności dowody dały policjantom podstawy do przedstawienia wczoraj (15.12.16) mężczyźnie zarzutu paserstwa mienia znacznej wartości.

Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Dzięki skutecznej i sprawnej współpracy wszystkich służb tj. policjantów z Aleksandrowa i mundurowych z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku skradziony samochód wrócił już do prawowitego właściciela.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony