Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali uprawy konopi w mieszkaniach

Data publikacji 19.12.2016

Małopolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Oprócz krzewów konopi w mieszkaniu podejrzewanych policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów gotowej już do sprzedaży marihuany, 337 tabletek ecstasy, LSD oraz amfetaminę. W ręce dolnośląskich funkcjonariuszy wpadli z kolei dwaj inni mężczyźni, którzy w wynajmowanych mieszkaniach uprawiali konopie. Policjanci ujawnili ponad 520 krzewów konopi i gotowy susz rośliny, z którego można by było otrzymać ponad 5 tys. porcji handlowych marihuany. Zabezpieczono również amunicję i specjalistyczny sprzęt służący do hodowli i porcjowania.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili skuteczną akcję wymierzoną w członków krakowskiego podziemia narkotykowego. Wydarzenia miały miejsce w jednym z bloków na osiedlu Ruczaj. W wyniku wytężonej pracy operacyjnej policjanci wytypowali mieszkanie, w którym jak wynikało z ich wiedzy, dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu myślenickiego, miało uprawiać dużą ilość krzewów konopi. Zgodnie z uzyskanymi informacjami konopie w odpowiednim czasie miały trafić na lokalny czarny rynek. Policjanci przez kilka dni obserwowali lokal. Gdy tylko potwierdzili swoje przypuszczenia i upewnili się, że wewnątrz przebywają obaj podejrzewani, przystąpili do działania. Mężczyźni nie spodziewając się wizyty policjantów nawet nie próbowali zamaskować, lub ukryć narkotyki.

Jak się okazało, 21 i 22-latek w wynajmowanym dwupoziomowym mieszkaniu urządzili sobie w pełni profesjonalną plantację. Do tego celu wykorzystali odpowiednio przygotowane namioty wyposażone m.in. w specjalistyczne lampy, wentylatory i zraszacze. Poza 46 krzewami konopi, z których można by było uzyskać około 1 kilogram suszu, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 gramów gotowej już do sprzedaży marihuany, 337 tabletek ecstasy, LSD oraz amfetaminę.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy i wytwarzania narkotyków w znacznej ilości oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających i przygotowywania ich do wprowadzenia do obrotu. Decyzją sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

* * *

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wraz z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy uzyskali informację o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Legnicy może znajdować się nielegalna plantacja konopi. Policjanci postanowili to dokładnie sprawdzić. W związku z tym przeszukali podejrzany lokal i zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn. Jak się później okazało, osoby te w 3 mieszkaniach na terenie miasta prowadziły przestępczy proceder. W zajmowanych przez nich pomieszczeniach funkcjonariusze ujawnili specjalne namioty wyposażone w sprzęt grzewczy, wentylacyjny, nawadniający, a także ponad 520 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Zabezpieczono również gotowy susz roślinny, z którego można by było uzyskać ponad 5 tys. porcji marihuany. Ponadto w jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli także 4 sztuki amunicji.

Zatrzymani mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to, czy zajmowali się oni także rozprowadzaniem środków odurzających.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie/ KWP we Wrocławiu/ mw)

 • KWP w Krakowie

 • zabezpieczone środki odurzające
 • zabezpieczone środki odurzające
 • zabezpieczone środki odurzające
 • zabezpieczone środki odurzające
 • zabezpieczone środki odurzające i sprzęt
 • zabezpieczone środki odurzające
 • zabezpieczony sprzęt
 • zabezpieczony sprzęt
 • KWP we Wrocławiu

 • Zlikwidowana uprawa konopi w mieszkaniu
 • Zlikwidowana uprawa konopi w mieszkaniu
 • Zlikwidowana uprawa konopi w mieszkaniu

Film Zlikwidowana uprawa konopi

Pobierz plik Zlikwidowana uprawa konopi (format mp4 - rozmiar 9.9 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja