Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił samochodem pieszego i uciekł

Data publikacji 19.12.2016

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie pomocy odpowie przed sądem 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. W nocy z piątku na sobotę w Janowicach potrącił pieszego poruszającego się poboczem drogi i odjechał z miejsca zdarzenia bez udzielenia mu pomocy i powiadomienia odpowiednich służb. Potrącony 38-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, z 16 na 17.12.br., w miejscowości Janowice, na trasie ze Świdnika do Łęcznej. Ofiarą wypadku okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który wracał poboczem drogi w kierunku miejsca zamieszkania. Ciało mężczyzny zauważone zostało w przydrożnym rowie w sobotę, około godz. 9:00 przez jednego z przejeżdżających kierowców, który niezwłocznie powiadomił policję.

Wczoraj, 18.12.br., w toku podjętych czynności świdniccy policjanci ustalili podejrzewanego - 35-latka z powiatu świdnickiego. W chwili wypadku kierował on citroenem berlingo, a bezpośrednio po zdarzeniu odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Trwa postępowanie w tej sprawie, a o dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony