Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po próbie ucieczki

Data publikacji 19.12.2016

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który próbował uniknąć odpowiedzialności uciekając swoim samochodem, a potem na piechotę. 21-latek podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Podczas nocnego nadzoru nad ruchem patrol zauważył pojazd, który z dużą prędkością jeździł wokół sklepu. Policjanci chcieli go skontrolować, jednak kierowca opla zignorował sygnały dźwiękowe i błyskowe i zamiast zatrzymać się do kontroli gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Kierowca łamał przy tym wiele przepisów ruchu drogowego, m.in. przejeżdżał na czerwonym świetle oraz nie zastosował się do znaku „stop” przed przejazdem kolejowym. W czasie ucieczki jechał także ne pewnym odcinku drogi „pod prąd”.

W pewnym momencie wpadł w poślizg i zjechał na pobocze. Po tym, jak samochód się zatrzymał, zarówno kierowca jak i pasażer próbowali uciekać piechotą. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i wtedy okazało się, że obaj byli pijani. 21-letni kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

(KWP w Olsztynie / ms)

Film Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po próbie ucieczki

Pobierz plik Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po próbie ucieczki (format mp4 - rozmiar 3.12 MB)

Powrót na górę strony