Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony wózek inwalidzki - pomogli dziennikarze i mieszkańcy

Data publikacji 20.12.2016

Na początku grudnia policjanci z myszkowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży wózka inwalidzkiego. Ze względu na charakter sprawy i ogromną szkodę wyrządzoną pokrzywdzonemu, policjanci zaangażowali do współpracy lokalne media. Dzięki temu informacja dotarła do szerokiego grona odbiorców. Jedna z osób rozpoznała opisany wózek inwalidzki. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, śledczy zatrzymali złodzieja. Za pomoc bardzo dziękujemy.

We wtorek (6 grudnia br.) na stronie internetowej myszkowskiej komendy został zamieszczony komunikat o kradzieży wózka inwalidzkiego. Policjanci prosili jednocześnie o kontakt osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia.

Lokalne media szeroko poinformowały społeczeństwo o policyjnych poszukiwaniach. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Policjanci otrzymywali szereg informacji, które na bieżąco sprawdzali. Jedna z wielu przekazanych wiadomości okazała się przełomowa. Śledczy z wydziału kryminalnego wczoraj odwiedzili 78-letniego mieszkańca Myszkowa, który w swojej piwnicy przechowywał skradziony wózek. Mężczyzna ten został zatrzymany i przesłuchany. Przyznał się do kradzieży.

Dzięki pomocy mediów oraz informacji przekazanej przez mieszkańca Myszkowa, stróże prawa odzyskali sprzęt niezbędny do poruszania się 31-letniemu mężczyźnie. Bardzo dziękujemy za pomoc.

KWP w Katowicach / ig

Powrót na górę strony