Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone podrobione ubrania

Data publikacji 20.12.2016

Kilkunastu policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Miejskiej Policji i I Komisariatu Policji w Krakowie wraz z Grupą Mobilną Urzędu Celnego w Krakowie oraz z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej na podstawie zebranych informacji przeprowadzili czynności kontrolne na jednym z targowisk w centrum Krakowa. Działania te prowadzone były pod kątem przestrzegania przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. W wyniku przeprowadzonej kontroli zatrzymano 5 osób oraz zabezpieczono kilkadziesiąt sztuk odzieży oraz galanterii damskiej wartej ponad 500 tysięcy złotych.

Do policjantów zaczęły docierać informacje, że na jednym z placów targowych w Krakowie, mogły pojawić się w sprzedaży podróbki odzieży i galanterii damskiej znanych światowych marek. Po sprawdzeniu poszczególnych stoisk ustalenia policjantów, Urzędu Celnego i Kontroli Skarbowej potwierdziły się. Na kilkunastu straganach sprzedawane były ubrania, torebki, portfele, paski, perfumy itp., na których widniało logo oraz znaki firmowe znanych światowych marek. Wszystkie przedmioty sprzedawane były po okazyjnych cenach, co mogło budzić podejrzenie co do ich autentyczności. W rzeczywistości wartość oryginalnych przedmiotów to nawet kilka tysięcy złotych.

Przedstawiciele służb zabezpieczyli nielegalnie sprzedawany towar oraz zatrzymali 5 sprzedawców. Zabrane podróbki trafiły do I Komisariatu Policji w Krakowie, gdzie będzie prowadzone dalsze postępowanie w tej sprawie. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą muszą wyjaśnić w jaki sposób sprzedawcy nabywali sprzedawany przez nich asortyment. Zabezpieczony towar został wyceniony na kwotę ponad 500 tysięcy złotych.

Zatrzymane osoby usłyszą zarzuty z art. 305. ustawy „prawo własności przemysłowej”, o  nielegalne używanie znaku towarowego, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony