Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedświąteczna zbiórka krwi

Data publikacji 20.12.2016

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Część z nas przygotowuje się do nich od dłuższego czasu, chociażby kupując prezenty. W tym przedświątecznym rozgardiaszu nie zapominajmy o najważniejszym – o naszych bliskich, znajomych. Nie zapominajmy również o tych, którzy potrzebują pomocy drugiego człowieka. Dla wielu 450 ml krwi może być wymarzonym prezentem pod choinkę – dającym szanse na dalsze życie. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie podczas „mikołajkowej” akcji HDK zebrano 18 litrów krwi.

Dziś w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Celem przedsięwzięcia, jak co miesiąc, była pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca, którego ciągle brakuje.

Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odpowiedzieli policjanci, pracownicy cywilni, słuchacze oraz studenci Uczelni, którzy tłumnie zjawili się w akademiku, w którym działał punkt poboru krwi.

Tego dnia chęć oddania 450 ml krwi wyraziły 57 osoby. Po badaniu lekarskim do kolejnego etapu zakwalifikowano 40 donatorów, którzy łącznie oddali blisko 18 litrów leku ratującego życie.

Pamiętajmy!

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie.
Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach. Najbliższa już za miesiąc.

WSPol w Szczytnie / ig

  • Przedświąteczna zbiórka krwi
  • Przedświąteczna zbiórka krwi
  • Przedświąteczna zbiórka krwi
Powrót na górę strony
Polska Policja