Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy w powiecie nyskim

Data publikacji 21.12.2016

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta wraz ze swoim zastępcą insp. Zbigniewem Białostockim uczestniczyli w uroczystym przekazaniu 4 oznakowanych radiowozów. Teraz kia ceed oraz opel combo wykorzystywane będą w codziennej służbie przez nyskich policjantów. Ich zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu lokalnych władz samorządowych oraz Komendy Głównej Policji.

20 grudnia, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nysie, odbyło się uroczyste przekazanie czterech nowych oznakowanych radiowozów. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta wraz ze swoim zastępcą od logistyki insp. Zbigniewem Białostockim - w obecności kadry nyskiej komendy oraz władz lokalnych - przekazał kluczyki do samochodów komendantowi jednostki kom. Piotrowi Smoleniowi.

W trakcie uroczystości komendanci podziękowali przedstawicielom samorządów za wsparcie i pomoc finansową co, jak podkreślili, niewątpliwie przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Policjanci po raz kolejny mogli liczyć na pomoc ze strony Starosty Nysy Pana Czesława Biłobrana, który pomagał im także po pożarze komendy.

Trzy kia ceed oraz opel combo zostały zakupione ze środków pochodzących z budżetu Policji i samorządów lokalnych. Samochody trafią teraz do funkcjonariuszy z Paczkowa, Korfantowa, Głuchołaz oraz Nysy.

(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony