Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemytnik w rękach tarnowskich policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udaremnili wprowadzenie na rynek 84 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego to kwota prawie 70 tysięcy złotych.

Realizując materiały własne kryminalni wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali mężczyznę przewożącego nielegalne papierosy. 57-letni mieszkaniec województwa śląskiego jadąc samochodem osobowym został zatrzymany na jednym z miejsc obsługi podróżnych w rejonie Tarnowa. Podczas przeszukania samochodu policjanci odnaleźli 4200 paczek papierosów różnego rodzaju bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili mężczyźnie zarzut z naruszenia artykułu 65 par. 3 kodeksu karnego skarbowego, a zabezpieczone papierosy zostały przekazane do tarnowskiej prokuratury. Uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięgnęło kwoty 70 000 tysięcy złotych. Pięćdziesięciosiedmiolatek odpowie teraz przed tarnowskim sądem, grozi mu kara grzywny w wysokości do 720 stawek dziennych lub do 3 lat pozbawienia wolności, lub obie kary łącznie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział PG KMP w Tarnowie.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony