Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy i piesi

Data publikacji 23.12.2016

Ostatnie dni charakteryzują się bardzo trudnymi warunkami drogowymi spowodowanymi zamgleniem, znacznie ograniczającym widoczność i śliską nawierzchnią jezdni. Warunki te, przy braku zdrowego rozsądku i wyobraźni, jak również nie stosowania się do przepisów ruchu drogowego, mogą prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Ostatnie dni na drogach województwa śląskiego właśnie to ukazują.

W ostatnim tygodniu na drogach województwa śląskiego doszło do trzech tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, którzy zostali śmiertelnie potrąceni na oznakowanych przejściach. Okres świąteczny charakteryzuje się wzmożonym ruchem pieszym i kołowym, co w codziennym pośpiechu niejednokrotnie przekłada się na tragedie drogowe. W takich przypadkach policjanci, w sytuacji rażących naruszeń prawa przez kierowców wobec pieszych, będą podejmowali decyzje o zatrzymaniu prawa jazdy i wnioskowali do sądów o podtrzymanie tych decyzji. Nawet w przypadkach, gdy ostatecznie nie dochodzi do potrącenia, jak przedstawiają to zamieszczone filmy. Apelujemy do kierowców i pieszych o wzajemną dbałość o drugiego człowieka.

PIESI - noście ODBLASKI i zwracajcie uwagę na znaki drogowe oraz zachowania kierowców.

KIEROWCY - zbliżając się do oznakowanych przejść dla pieszych ZWALNIAJCIE.

PAMIĘTAJMY - prawo jazdy to nie wszystko. Niezbędnym jest kierowanie się wyobraźnią i rozsądkiem, w oparciu o przepisy ruchu drogowego.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Kierowcy i piesi 1

Pobierz plik Kierowcy i piesi 1 (format mp4 - rozmiar 3.58 MB)

Film Kierowcy i piesi 2

Pobierz plik Kierowcy i piesi 2 (format mp4 - rozmiar 5.14 MB)

Film Kierowcy i piesi 3

Pobierz plik Kierowcy i piesi 3 (format mp4 - rozmiar 6.35 MB)

Powrót na górę strony