Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki odzieży i elektroniki

Data publikacji 23.12.2016

Podrobione produkty odzieżowe znanych marek oraz elektronikę użytkową zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestepczości z KWP w Lublinie. W działaniach prowadzonych na terenie kilku powiatów woj. lubelskiego brali udział także przedstawiciele pokrzywdzonych firm. Straty spowodowane wprowadzaniem do obrotu nielegalnych produktów zostały wstępnie oszacowane na około 250 tys. zł. Za wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi grozić może kara do 2 lat więzienia.

Do przeszukań doszło na początku tego tygodnia na terenie powiatów lubelskiego, bialskiego, opolskiego, ryckiego oraz zamojskiego. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z KWP w Lublinie mieli informacje, że mieszkańcy woj. lubelskiego oferowali podrobione produkty odzieżowe bardzo drogich marek oraz elektronikę użytkową. Te przypuszczenia potwierdziły przeszukania. Policjanci zabezpieczyli wyroby odzieżowe oraz zegarki z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Zarówno odzież jak i zegarki oferowane do sprzedaży opatrzone były znakami towarowymi, które na pierwszy rzut oka ciężko było odróżnić od oryginału, dlatego też w działaniach brali udział przedstawiciele pokrzywdzonych firm.

Nielegalny towar został zabezpieczony. Straty pokrzywdzone firmy oszacowały wstępnie na kwotę około 250 000 zł. Towar będzie poddany badaniom biegłego. Osoby odpowiedzialne za wprowadzanie do obrotu podrobionych produktów muszą liczyć się z odpowiedzialnością na podstawie artykułów 305 z ustawy Prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozić może kara do 2 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony