Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

List z Hiszpanii do suskich policjantów

Data publikacji 23.12.2016

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przyszedł niezwykły list. List został przesłany przez Pedra z Hiszpanii, który podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 przebywał również w Suchej Beskidzkiej. Oprócz podziękowań i życzeń przesłał też fotografie z pobytu.

Policjanci cieszą się, że Pedro bardzo dobrze i bezpiecznie czuł się w regionie Małopolski. Serdecznie dziękują mu za życzenia, które dedykowane są właściwie do wszystkich Polaków.

Tłumaczenie powyższego listu:

Drodzy przyjaciele,

Tego lata przeżyłem jedno z najpiękniejszych doświadczeń mego życia: ŚDM w Krakowie. Zorganizowanie tego wydarzenia i przyjęcie 2 milionów ludzi było wielkim wyzwaniem dla waszego kraju, ale zrobiliście to w najlepszy możliwy sposób i dlatego chciałbym podziękować wam wszystkim za pracę i wysiłek.

Zatrzymałem się w waszym mieście - Suchej Beskidzkiej i byliście zawsze dla nas przyjaźnie nastawieni. Zawsze i wszędzie było kilku policjantów, strażaków, wolontariuszy żeby nam pomóc.

Nigdy nie zapomnę tego tygodnia w waszym niesamowitym kraju. Poznałem wielu przyjaciół (jeden z nich dał mi wasz adres) i brakuje mi słów, żeby opisać moim przyjaciołom to co widziałem na ŚDM. Chcę więc podziękować wam jeszcze raz.

Życzę wam wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w roku 2017.

Niech Bóg będzie z wami i waszą błogosławioną Polską.

Wasz hiszpański przyjaciel.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony