Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gnał autem mając blisko 1,4 promila, przekraczał dozwoloną prędkość o blisko 100 km/h

Data publikacji 27.12.2016

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i popełnienie licznych wykroczeń drogowych, w tym przekroczenie dozwolonej prędkość, również w terenie zabudowanym o prawie 100 km/h odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany po kilkuminutowym pościgu przez głogowskich policjantów. Przeprowadzone badanie kierowcy, który w terenie zabudowanym gnał 149 km/h, a poza nim blisko 190 km/h, wykazało 1,38 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na parking.

26 grudnia 2016 r. około godziny 8.00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z głogowskiej komendy powiatowej policji podczas patrolu nieoznakowanym radiowozem skoda octavia, na drodze krajowej nr 12 zauważyli zbliżający się z dużą prędkością samochód bmw. Pojazd nie zwalniając minął policyjny radiowóz. Funkcjonariusze ruszyli za nim, dokonując jednocześnie pomiaru prędkości. Okazało się, że kierowca bmw jechał 187 km/h, przekraczając na danym odcinku drogi dozwoloną prędkość o 97 km/h. Jadący z tak dużą prędkością kierujący nie reagował na dawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. 

Uciekając, mężczyzna wykonywał szereg niebezpiecznych manewrów wyprzedzania innych pojazdów, w tym m. in. ciągnika siodłowego z naczepą, w rejonie skrzyżowania. Po tym, jak wjechał w teren zabudowany, niewiele zwolnił. Kontynuowany pomiar prędkości wykazał, że mężczyzna jechał tam z prędkością nawet 149 km/h, a więc przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km/h. Po zatrzymaniu przez policjantów, kierowcą bmw okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego. Funkcjonariusze ustalili, że był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny 1,38 promila alkoholu w organizmie. 

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na parking. Za czyny, których mężczyzna się dopuścił, będzie on teraz odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata uprawnień do kierowania. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka również w takich przypadkach świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Mężczyzna poniesie też konsekwencje licznie popełnionych wykroczeń drogowych.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja