Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana para cyberoszustów

Data publikacji 30.12.2016

Śledczy zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z komendy wojewódzkiej wytropili parę oszustów. Kobieta i mężczyzna zamieścili w internecie około 6 tysięcy fałszywych ogłoszeń dotyczących wynajmu apartamentów i sprzedaży telefonów. Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych i ostateczną wysokość strat. Zatrzymani byli już poszukiwani listami gończymi w związku z wcześniej popełnionymi oszustwami, więc na dalszy rozwój sprawy czekać będą za murami aresztu.

28 grudnia br. w godzinach wieczornych na terenie Zwardonia policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestepczością KWP w Katowicach zatrzymali dwie osoby - kobietę i mężczyznę, oboje w wieku 36 lat, którzy w jednym z serwisów ogłoszeniowych umieszczali fałszywe ogłoszenia o wynajmie apartamentów w Zakopanem oraz o sprzedaży telefonów komórkowych. Osoby te zamieściły łącznie około 6 tysięcy takich ogłoszeń. Śledczy ustalili kilkadziesiąt osób, które padły ofiarami ich przestępczej działalności, a dotychczas ustalona suma strat przekracza 100 tys. złotych. Wielce prawdopodobne jest, że liczba pokrzywdzonych, jak i suma strat jest znacznie wyższa.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna byli już wcześniej poszukiwani listami gończymi, wydanymi w stosunku do nich w związku z popełnieniem przestępstw o charakterze oszustwa. Wiedząc o tym, para ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości - latem mieszkała pod namiotem, a kiedy pogoda na to nie pozwalała, wynajmowała mieszkania na krótki czas w różnych miastach. Przy zatrzymanych zabezpieczono telefony komórkowe, kilkanaście kart SIM i ponad 18 tys. złotych pochodzących z popełnionych przestępstw.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony