Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ranny policjant - pijany kierowca zatrzymany

Data publikacji 30.12.2016

Mężczyzna, który mając blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie jeździł ulicami Opola, został zatrzymany przez policjantów. Wcześniej 42-latek spowodował kolizję i uciekł. Gdy dzielnicowy próbował go zatrzymać, ten gwałtownie cofnął i staranował stojący za nim radiowóz, raniąc interweniującego policjanta. Zatrzymany mężczyzna może teraz usłyszeć zarzut czynnej napaści na policjanta, za co grozi do 10 lat więzienia. Odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym.

Zgłoszenie o kolizji drogowej dotarło do dyżurnego Policji w Opolu, kilka minut po godzinie 13:00. Wynikało z niego, że mężczyzna kierujący mercedesem uderzył w inny jadący samochód i uciekł.

Natychmiast informacja o czarnym mercedesie trafiła do wszystkich patroli. Kilka ulic dalej uciekające auto zauważył dzielnicowy, który włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, i ruszył za pojazdem. Kierowca mercedesa dalej uciekał. W pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie posesji. Gdy funkcjonariusz próbował go zatrzymać, ten gwałtownie cofnął i staranował stojący za nim radiowóz, raniąc interweniującego policjanta.

Kierowca mercedesa ruszył i nadal próbował uciekać. Szybko został zatrzymany. 42-letni mieszkaniec Opola był agresywny. Badanie, jakie wykonali na miejscu policjanci, pokazało że miał on blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie została pobrana także krew do badań. Śledczy sprawdzą czy był pod wpływem narkotyków. 

Ranny policjant z obrażeniami głowy oraz ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

Policjanci z Opola pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymany 42-latek może usłyszeć zarzut czynnej napaści na policjanta, za co grozi do 10 lat więzienia. Odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu  i szereg bardzo niebezpiecznych wykroczeń drogowych, w tym kilku kolizji, które spowodował.

(KWP w Opolu / mw)

 

Film Ranny policjant - pijany kierowca zatrzymany

Pobierz plik Ranny policjant - pijany kierowca zatrzymany (format mp4 - rozmiar 2.34 MB)

Powrót na górę strony