Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uczestniczyli w pogrzebie polskiego kierowcy

Data publikacji 31.12.2016

Pogrzeb tragicznie zmarłego w zamachu w Berlinie, śp. Łukasza Urbana odbył się wczoraj w miejscowości Banie z udziałem m.in. Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego i ministra - członka Rady Ministrów Beaty Kempy, wicewojewody Marka Subocza oraz szefa zachodniopomorskich policjantów mł. insp. Jacka Cegieły.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w Kościele pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w miejscowości  Banie. W uroczystościach tych uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda oraz przedstawiciele polskiego rządu, władz samorządowych a także Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie mł. insp. Jacek Cegieła.

Zachodniopomorscy policjanci zadbali o zabezpieczenie tej uroczystości. Na pogrzeb przybyło wiele osób, nie tylko z rodzinnej miejscowości zmarłego kierowcy, ale także z odległych części naszego kraju, aby w ten sposób oddać hołd tragicznie zmarłemu Łukaszowi Urbanowi.

W południe w całej Polsce kierowcy upamiętnili zmarłego kolegę używając sygnałów dźwiękowych przez jedną minutę. Natomiast o godz. 16.00 zorganizowano pożegnalny kondukt kilkudziesięciu samochodów ciężarowych oraz innych pojazdów, który przejechał drogą ekspresową S3 do miejscowości Banie. Tam prz użyciu sygnałów dźwiękowych oraz świateł drogowych kierowcy uczcili pamięć tragicznie zmarłego kolegi.
Przejazd samochodów ciężarowych zabezpieczali zachodniopomorscy policjanci.

Zespół prasowy KWP w Szczecinie/ AG / mg

  • Policjanci uczestniczyli w pogrzebie polskiego kierowcy
  • Policjanci uczestniczyli w pogrzebie polskiego kierowcy
  • Policjanci uczestniczyli w pogrzebie polskiego kierowcy
Powrót na górę strony