Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o 46 oszustw

Data publikacji 03.01.2017

Policjanci z Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Płocku ustalili podejrzanego o popełnienie 46 oszustw na szkodę osób z terenu całego kraju. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, w 2015 i na początku 2016 roku otrzymywali zgłoszenia z całego kraju dotyczące oszustw przy sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów na jednym z portali ogłoszeniowych. Wśród towarów, jakie oszust oferował do sprzedaży były: zegarki, numizmaty, sprzęt elektroniczny itp. Klienci po przelaniu należności za zakupione przedmioty na wskazany rachunek, nigdy jednak ich nie otrzymywali.

Ustalenie sprawcy nie było łatwe, gdyż mężczyzna operował rachunkami bankowymi w systemie pre-paid, gdzie nie wymaga się danych właściciela rachunku, a w internecie logował się przy użyciu kilkudziesięciu kart. Jednak pracujący nad sprawą funkcjonariusz ustalił podejrzanego. Sprawca, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Płocka, nie krył zaskoczenia, gdy w jego mieszkaniu pojawili się policjanci. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli dokumentację potwierdzającą przestępczą działalność mężczyzny.

Zebrany w toku przeprowadzonego postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu łącznie 46 zarzutów oszustw internetowych. Pokrzywdzonymi w sprawie są mieszkańcy z całej Polski. Mężczyzna przyznał się do oszustw i złożył wyjaśnienia.

Za oszustwo w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony