Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant interweniował po służbie

Data publikacji 03.01.2017

Spostrzegawczość i policyjny nos nie zawiodły funkcjonariusza z Głogowa, będącego już po służbie. Na ulicy zauważył, a następnie zatrzymał mężczyznę, podejrzanego w sprawie przywłaszczenia torby podróżnej innej osoby. Policjantowi pomógł w tym wcześniej obejrzany zapis nagrania z monitoringu. Zatrzymany za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Głogowscy policjanci otrzymali zawiadomienie o przywłaszczeniu bagażu pozostawionego na przystanku. Z przekazanych informacji wynikało, że mieszkanka Głogowa pozostawiła torbę podróżną z zawartością i przedmiotami o wartości 2600 złotych. Następnie odjechała autobusem. Kiedy wróciła po bagaż, torby już nie było. Policjanci prowadzący sprawę ustalili na podstawie nagrania  z monitoringu, że bagaż został zabrany z przystanku przez nieznanego mężczyznę. 

31 grudnia, mężczyzna zarejestrowany na materiale z kamery został zatrzymany przez policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Funkcjonariusz był już po służbie i kiedy jechał samochodem zauważył mężczyznę podobnego do postaci zarejestrowanej przez kamerę. Policjant zatrzymał mężczyznę. Dalsze sprawdzenia potwierdziły, że 77–letni głogowianin to sprawca przywłaszczenia pozostawionej torby. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Policjanci ustalają co stało się z przedmiotami, które zabrał.

Przywłaszczenie rzeczy znalezionej jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do roku. 

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony