Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o uszkodzenia ciała skutkujące śmiercią innej osoby

Data publikacji 04.01.2017

Policjanci ze Strzelina zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie uszkodzenia ciała innej osoby, skutkujące jej śmiercią. Między mężczyznami doszło do kłótni. Poszkodowany został kopnięty w brzuch, a następnie zmarł. Zatrzymany 26-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyźnie grozić może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Strzelińscy policjanci zostali powiadomieni przez pogotowie ratunkowe o zgonie mężczyzny w jednej z okolicznych miejscowości. Po udaniu się na miejsce funkcjonariusze w wyniku podjętych działań zatrzymali w tej sprawie dwóch obcokrajowców. Jeden z nich usłyszał zarzut uszkodzenia ciała skutkującego śmiercią 30-letniego mieszkańca gminy Strzelin, natomiast drugi po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony.

Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, cała sytuacja wzięła swój początek od kłótni między mężczyznami. Po tym obcokrajowcy mieli powrócić do jednego z domów. Wówczas 30-latek miał zapukać w okno tego budynku i zaczął uciekać. Po chwili jednak przewrócił się, a jeden z mężczyzn kopnął go w okolice brzucha. Poszkodowany tego samego dnia zmarł. Obecnie wyjaśniane są szczegółowo okoliczności całego zajścia.

Zatrzymany przez policjantów 26-letni mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania uszkodzenia ciała skutkujące śmiercią innej osoby. Sąd na podstawie zebranych dowodów podjął decyzję o tymczasowym areszcie go na okres 3 miesięcy. Za czyn, o który jest podejrzany mężczyzna może grozić mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

KWP Wrocław / ig

Opis filmu: Areszt dla podejrzanego o uszkodzenia ciała skutkujące śmiercią innej osoby

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.44 MB)

Powrót na górę strony