Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W oku kamery

Data publikacji 04.01.2017

Dwóch mężczyzn ukradło Volkswagena, a następnie dokonało jego rozbiórki w części garażu, która dla bezpieczeństwa wyposażony była w monitoring wizyjny. Kamery zarejestrowały moment rozbiórki pojazdu.

W grudniu 2016 r. dyżurny otrzymał informację o kradzieży samochodu osobowego z terenu Nowodworza. Pokrzywdzony zgłosił, że z prywatnej posesji został skradziony jego samochód Volkswagen Polo o wartości ponad 15 tysięcy zł. Kradzieżą samochodu zajęli się policjanci Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, którzy szybko ustalili, kto mógł być sprawcą.

Podczas przeszukania garażu oraz pomieszczeń mieszkalnych 34-letniego mieszkańca Tarnowa funkcjonariusze odnaleźli części ze skradzionego pojazdu oraz rejestrator. W czasie odtwarzania zapisu policjanci stwierdzili, że jest na nim utrwalony obraz z kamer przestawiający moment wprowadzania do garażu, a następnie rozbierania skradzionego samochodu Volkswagen Polo. Kamery również utrwaliły obraz sprawców.

Trzydziestoczterolatkowi oraz jego 27-letniemu wspólnikowi, również mieszkańcowi Tarnowa przedstawiono zarzut określony w art. 279 kodeksu karnego - kradzieży z włamaniem samochodu. Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała wobec nich środki wolnościowe w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. O wymiarze kary zadecyduje teraz tarnowski sąd. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie / ig

Opis filmu: W oku kamery

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.28 MB)

Powrót na górę strony