Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Data publikacji 10.01.2017

"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Nowi policjanci ślubując na sztandar tym samym wstąpili w szeregi polskiej Policji.

W sali konferencyjnej komendy wojewódzkiej odbyło się ślubowanie nowych policjantów. To oni, z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, odebrali akty ślubowania. Na uroczystości obecna była kadra kierownicza komendy, kapelan opolskiej Policji oraz rodziny nowo przyjętych policjantów. Insp. Jarosław Kaleta złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Młodzi adepci najbliższe 6 miesięcy spędzą teraz w policyjnej szkole. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych Opolszczyzny.

***

Dzisiaj w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ślubowało 66 nowo przyjętych funkcjonariuszy Policji. W tej grupie jest 17 kobiet.

Policjantów przywitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz, podkreślając jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń komendanta dołączył się także ks. Mirosław Dragiel - kapelan mazowieckich policjantów, który funkcjonariuszom przekazał obrazek wraz z modlitwą Michała Archanioła, patrona polskiej Policji.

Podczas procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Katarzyna Puton-Masiewicz uzyskując 182 punkty na 220 możliwych. Gratulujemy doskonałego wyniku! Posterunkowa Puton- Masiewicz służbę będzie pełniła w Laboratorium Kryminalistycznym KWP zs. w Radomiu.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

Funkcjonariusze po szkoleniu, służbę pełnić będą w 20 jednostkach naszego garnizonu (w Białobrzegach - 1, Garwolinie - 2, Gostyninie - 1, Grójcu - 2, Łosicach – 1, Mławie – 2, Ostrołęce - 5, Przysusze – 3, Pułtusku - 1, Radomiu – 11, Siedlcach - 3, Sierpcu - 1, Sochaczewie - 3, Sokołowie Podlaskim - 3, Węgrowie – 1, Wyszkowie – 2, Żyrardowie – 8, SPPP w Płocku – 7, SPPP w Radomiu – 8, Laboratorium Kryminalistycznym w Radomiu - 1).

W 2017 r. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu planuje przyjąć do służby 222 nowych funkcjonariuszy w trybie czterech naborów. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wstapienia w nasze szeregi.

***

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych policjantów, w tym 13 kobiet. 4 stycznia 2017 roku słowa roty ślubowania w obecności swoich przełożonych wypowiedziało 105 nowych funkcjonariuszy. Na ślubowaniu obecny był Wicewojewoda Dolnośląski - Pan Kamil Krzysztof Zieliński oraz Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Pani Ewa Mańkowska.

Policjantom i policjantkom, akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowi funkcjonariusze zasilą komendy miejskie i powiatowe województwa dolnośląskiego. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło w 2016 roku łącznie 466 policjantów.

***

Dzisiaj o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie młodych policjantów. Rotę ślubowania złożyło 38 mężczyzn i 11 kobiet. Policjantki i policjantów powitał w naszych szeregach insp. Paweł Dobrodziej Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Młodzi funkcjonariusze zostali przyjęci do służby jeszcze  pod koniec grudnia 2016. Dzisiaj złożyli przysięgę i odebrali legitymacje służbowe. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy. W szkole Policji będą zdobywać wiedzę m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek. Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Chełmie, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Opolu Lubelskim, Puławach, Świdniku i KWP w Lublinie.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczone zostały także odznaki Zasłużony Policjant przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Otrzymali je nadkom. Rafał Skoczylas oraz nadkom. Arkadiusz Romaniuk. Odznaczenia przyznane przez MSWiA nadane zostały funkcjonariuszom na wniosek przedstawicieli Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Dzielnicy Bronowice.

Medal za Zasługi dla Policji otrzymał Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski, który wspiera pracę lubelskich funkcjonariuszy. Współpraca Policji z Panem Marszałkiem prowadzona jest zawsze w poczuciu współodpowiedzialności za stan bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny.

Dzisiaj także przekazane zostały policjantom naszego garnizonu 24 pojazdy. To zarówno oznakowane jak i nieoznakowane samochody m-ki Citroen Berlingo, Ford Transit, Kia Cee'd, Skoda Yeti oraz VW. W sumie w całym ubiegłym roku lubelski garnizon wzbogacił się o 60 środków transportowych to m.in. radiowozy oznakowane, nieoznakowane, furgony, przyczepy z namiotami pneumatycznymi oraz łódź.

Przekazane dzisiaj policjantom samochody trafią do komend w: Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej, Kraśniku, Krasnymstawie, Parczewie, Lubartowie, Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim, Radzyniu Podlaski i do KWP w Lublinie.

***

Nowo przyjęci policjanci z mundurem rozpoczęli nie tylko Nowy Rok ale i całą zawodową przygodę. W środę /4 stycznia/ złożyli uroczyste ślubowanie. Słowa roty powtórzyło łącznie 25 funkcjonariuszy. Cztery to policjantki. Zanim zasilą szeregi jednostek Policji w naszym garnizonie, czeka ich tradycyjne przeszkolenie w policyjnej szkole. Tym razem grupa młodych policjantów trafi do Piły. Za kilka miesięcy będą oni gotowi, aby stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom. Wszystko po to, aby nawet z narażeniem życia podawać pomocną dłoń potrzebującym. Tak będzie wyglądała zawodowa odsłona tych policjantów, która potrwa wiele lat. Aby scenariusz związany z trudami policyjnej misji realizowali skutecznie i bezpiecznie, muszą jednak wcześniej poznać sposoby zwalczania mechanizmów przestępczych. Po to właśnie szkolenie podstawowe i procesy adaptacyjne.

Szef lubuskich stróżów prawa insp. Jarosław Janiak zwrócił się do swych nowych policjantów słowami: „Akt ślubowania to nie tylko piękne słowa, to przede wszystkim odpowiedzialność, trud i piękno policyjnej służby. Słowa ślubowania zobowiązują Was, by w chwilach trudnych, wymagających nie tylko pełnego zaangażowania, ale również poświęcenia, pamiętać o honorze, godności i dobrym imieniu policyjnej służby. Oczekuję od was pełnej dyscypliny, odpowiedzialności i zaangażowania w trakcie kursu podstawowego w Szkole Policji, jak i w późniejszej służbie…”

Duchowego wsparcia jak zawsze udzielił Kapelan Lubuskiej Policji ks. kanonik Jerzy Piasecki. Ale uroczystość ta była także okazją do tego, aby uhonorować kilku lubuskich policjantów w uznaniu za zasługi w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi i utrzymaniu porządku publicznego. W związku z powyższym Srebrną oraz Brązową Odznakę „ZASŁUŻONY POLICJANT” nadano jedenastu funkcjonariuszom.

***

Uroczyste ślubowanie odbyło się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. To wyjątkowy dzień dla 29 nowo przyjętych policjantów, którzy w obecności kadry kierowniczej podkarpackiej Policji, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej oraz swoich bliskich wypowiedzieli słowa roty ślubowania. Młodzi funkcjonariusze przyjęli na siebie wielką odpowiedzialność. Od tej pory będą "...strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia.” 25 policjantów i 4 policjantki odebrało legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztofa Pobuty. Gratulacje i życzenia przekazali im Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Stanisław Kruczek Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Tekst modlitwy policjanta, pochodzący z czasów II Rzeczpospolitej odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Nowi policjanci zasilą szeregi podkarpackiej Policji, trafią do Oddziału Prewencji Policji oraz komend miejskich i powiatowych. Teraz przed nimi półroczne szkolenie podstawowe, które odbędą w jednej ze szkół Policji.

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń. Troje policjantów odebrało z rąk Wojewody Podkarpackiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie brązowe odznaki "Zasłużony Policjant" przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uhonorowano też osoby, które wspierają Policję w jej działalności profilaktycznej. Wyróżnienia odebrali Jan Krawiec - nauczyciel Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie, Bogdan Kaczmar - Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie i Łukasz Kosiba z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

***

29.12.2017 r. w policyjne szeregi zachodniopomorskiej policji przyjętych zostało kolejnych 10  funkcjonariuszy - 3  kobiety i 7 mężczyzn.

Nowo przyjęci dzisiaj, 05.01.br. w obecności Wojewody Zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Jacka Ciegieły i jego zastępców oraz komendantów z rodzimych jednostek wypowiedzieli słowa roty i złożyli ślubowanie, które składają przyjmowani do służby funkcjonariusze.

Szef zachodniopomorskiego garnizonu w krótkim wystąpieniu jako pierwszy powitał nowo przyjętych, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Podkreślał, że praca jaką wybrali kandydaci jest trudna i odpowiedzialna. Podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych ale również dla ich rodzin. Pogratulował kandydatom i życzył sukcesów i wytrwałości podczas służby. Do życzeń przyłączył się również Wojewoda Zachodniopomorski.

Podczas dzisiejszego ślubowania wyróżniony został nagrodą pieniężną Komendanta Głównego Policji podkom. Fojut Tomasz, na co dzień pełniący służbę  z KPP w Stargardzie.

Policjant  został wyróżniony za  profesjonalizm i zaangażowanie w służbie.

W imieniu Komendanta Głównego Policji funkcjonariuszowi nagrodę wręczył szef zachodniopomorskiego garnizonu mł. insp. Jacek Cegieła.

Nowo przyjęci w pierwszej kolejności odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, aby następnie wesprzeć pracę swoich kolegów w jednostkach Policji: OPP -  4 osoby, KMP  Szczecin  - 1 osoba, KMP Koszalin  - 2 osoby,  KPP Kamień Pomorski  - 1 osoba, KPP Myślibórz - 1 osoba, KPP Wałcz - 1 osoba.

Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

***

W sali gimnastycznej przy ulicy Pstrowskiego 3 w Olsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie 50 nowo przyjętych policjantów. W tym gronie znalazło się 5 kobiet oraz 45 mężczyzn. Policjanci w obecności mł. insp. Arkadiusza Sylwestrzaka, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, swoich rodzin, bliskich, znajomych wypowiedzieli słowa roty ślubowania.

Przyjęci do służby w garnizonie warmińsko-mazurskim rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów. Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie.

Najwięcej, bo aż 25 osób uzupełni skład etatowy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Policji w Olsztynie pozyska 4 osoby, a Komenda Miejska Policji w Elblągu 3 osoby. Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie, Szczytnie, Lidzbarku Warmińskim, Giżycku i Braniewie pozyska po 2 osoby. Natomiast Komendy Powiatowe Policji w Działdowie, Gołdapi, Iławie, Kętrzynie, Olecku i Piszu w Ełku po 3 osoby.

Dzisiejsze ślubowanie było przyjęciem z ubiegłego roku, gdzie garnizon warmińsko-mazurski zasiliło 179 policjantów. Natomiast, w  tym roku szeregi garnizonu warmińsko-mazurskiego zasili 133 funkcjonariuszy.

***

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyło się dzisiaj, 05.01.br., ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi policji garnizonu świętokrzyskiego zasiliło 30 stróżów prawa. W uroczystości wzięli udział m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, Senator RP Krzysztof Słoń oraz Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. 

Dzisiejsza uroczystość odbyła się w sali im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W obecności przedstawicieli kadry kierowniczej garnizonu świętokrzyskiego, 30 nowo przyjętych stróżów prawa wypowiadając słowa roty, ślubowało „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.” Następnie każdy z nich rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Dariusza Augustyniaka otrzymali gratulację oraz służbowe legitymacje.

W przyszłym tygodniu każdy ze ślubujących dziś policjantów wyjedzie na sześciomiesięczne szkolenie, po którym odbędzie się adaptacja zawodowa. Dopiero wtedy z odpowiednią wiedzą z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej oraz umiejętnościami strzeleckimi, wrócą do swoich macierzystych jednostek na terenie naszego województwa. Tam już po adaptacji zawodowej na stałe wypełniać będą przydzielone obowiązki służbowe.

W uroczystości wziął udział również Senator RP Krzysztof Słoń, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ks. Paweł Kowalski, rodziny nowo przyjętych funkcjonariuszy oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Nowo przyjętym kolegom i koleżankom życzymy sukcesów i wytrwałości! 

***

Słowa gratulacji i powodzenia policjanci usłyszeli od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego P. Mikołaja Bogdanowicza, który podkreślił rolę młodych policjantów w kształtowaniu wizerunku formacji oraz wagę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Podkreślił zobowiązanie przyjęte przez młodych funkcjonariuszy wiążące się z wyborem zawodu policjanta. Szef kujawsko-pomorskich policjantów zwrócił się także do rodzin ślubujących, dziękując za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta.

Następnie głos zabrał kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski, który życzył policjantom wytrwałości i powodzenia na szkoleniu, które przygotuje młodych funkcjonariuszy do zawodu. Kapelan zwrócił szczególną uwagę na konieczność ciągłego samodoskonalenia i kształtowania także sumienia młodych policjantów.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego funkcjonariusze powrócą do naszego województwa: do Bydgoszczy 17, do Torunia 4, do Włocławka 6, do Inowrocławia 3, do Aleksandrowa 3, do Brodnicy 2 i po jednym do: Grudziądza, Lipna, Radziejowa, Sępólna, Wąbrzeźna i KWP oraz 15 do Oddziału Prewencji Policji. Nowo przyjęci do służby policjanci rozpoczną półroczny kurs podstawowy w  Szkole Policji w Słupsku.

Podczas uroczystego ślubowania wręczono także rozkazy personalne o powołaniu na stanowiska Komendantów i Zastępców Komendantów Miejskich i Powiatowych Policji w miastach, gdzie do tej pory oficerowie pełnili obowiązki. I tak, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy z dniem 5 stycznia 2017r. powołał Komendanta Miejskiego Policji we Włocławka oraz Komendantów Powiatowych Policji w: Aleksandrowie, Chełmnie, Nakle, Świeciu Tucholi i Wąbrzeźnie oraz Zastępców w: Bydgoszczy, Grudziądzu, Aleksandrowie, Chełmnie i Tucholi.

***

9 stycznia 2017 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów, którzy rozpoczęli służbę 29 grudnia 2016 roku. Wówczas to szeregi garnizonu łódzkiego zasiliło 85 policjantów w tym 23 kobiety oraz 62 mężczyzn. Ceremonię poprzedziła msza święta celebrowana przez Kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi księdza dr Kazimierza Zaleskiego. Następnie przystąpiono do oficjalnej uroczystości. Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał insp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi oraz kierownictwo Komend Miejskiej i Powiatowej Policji w Łodzi i Pabianicach

Słowa przysięgi podczas uroczystości wypowiedziało 58 osób w tym 17 kobiet. Po przeszkoleniu podstawowym  nowo przyjęci policjanci będą pełnić służbę w  łódzkim Oddziale Prewencji, Komendzie Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi oraz Komendzie Powiatowej w Pabianicach, pozostali przyjęci, którzy składali ślubowanie w swoich jednostkach trafią do komend miejskich i powiatowych policji garnizonu łódzkiego. Po zakończeniu ceremonii ślubowania insp. Andrzej Łapiński  powitał nowo przyjętych życząc im wytrwałości oraz sukcesów w tej niełatwej i wymagającej służbie.

W 2016 roku szeregi łódzkiego garnizonu zasiliło  355 policjantów.

***

Dzisiaj, 09.01.br., w auli komendy wojewódzkiej w Gdańsku na Biskupiej Górce odbyło się uroczyste ślubowanie 61 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy Policji. Ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski, który podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył natomiast zrozumienia dla trudów tego zawodu.

Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. W najbliższych dniach trafią na szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi. Będą uczyć się m.in. podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji. Następnie wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Ceremonia ślubowania była okazją do wręczenia listów gratulacyjnych przekazanych przez Komendanta Głównego Policji dla dwóch funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej, za ich profesjonalizm i zaangażowanie przy realizacji sprawy zabójstwa z 2009 roku. a uroczystości obecni byli zastępcy komendanta wojewódzkiego, przedstawiciele kadry kierowniczej, związków zawodowych Policjantów woj.pomorskiego oraz rodzin nowo przyjętych funkcjonariuszy. Obecny był także kapelan wojewódzki Policji – ks. prałat Bogusław Głodowski. Honorowym gościem był Wojewoda Pomorski – Pan Dariusz Drelich.

Po ceremonii był czas na gratulacje, życzenia oraz pamiątkowe zdjęcia.

 

 

***

W szeregi śląskiej policji wstąpiło 150 nowych policjantów. Ślubowanie przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński. Szef śląskiego garnizonu złożył młodym adeptom policyjnego rzemiosła życzenia zadowolenia ze służby i awansów, wrażliwości na krzywdę ludzką i bezwzględności w ściganiu sprawców łamania prawa.

Dzisiejsza (09.01.br.) uroczystość odbyła się na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji. Wzięli w niej udział Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński wraz ze swoim zastępcą podinsp. Mariuszem Krzystyniakiem, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł.insp. Rafał Stanek, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa śląskiego Michał Szczęśniak, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz policyjny kapelan. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów.

Wojewoda Jarosław Wieczorek w swoim przemówieniu przywitał w mundurowych szeregach nowo przyjętych policjantów, życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Szef śląskiego garnizonu policji insp. Krzysztof Justyński podkreślił, że w rocie ślubowania, którą przed chwilą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni do służby nawet z narażeniem życia. Jako przykład do naśladowania wskazał im sierż.szt. Grzegorza Kobzę z komendy w Cieszynie. W listopadzie ubiegłego roku uratował on z pożaru 2 kobiety, a następnie wyniósł z płonącego budynku butle gazowe. Za ten właśnie czyn został nagrodzony przez komendanta wojewódzkiego.

Już za kilka dni policjanci, którzy złożyli ślubowanie, rozpoczną kurs podstawowy w Szkole Policji w Katowicach. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi jednostek garnizonu śląskiego. Uroczystość zakończyła defilada nowo przyjętych mundurowych oraz kompanii reprezentacyjnej oddziału prewencji przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Przypomnijmy, że procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

***

W Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych pod koniec ubiegłego roku do służby w podlaskim garnizonie Policji. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 36 policjantów – 31 mężczyzn i 5 kobiet, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Panem Jarosławem Zielińskim i Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku Panem nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”.

Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się już w najbliższą środę kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Następnie 15 z nich trafi do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, 1 do Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, 6 do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, po 3 funkcjonariuszy do Komend Miejskiej i Powiatowej Policji w Łomży i Augustowie, po 2 mundurowych do Komend Powiatowych Policji w Hajnówce, Sokółce i Wysokiem Mazowieckiem oraz po 1 policjancie do Komend Powiatowych Policji w Mońkach i Zambrowie. Nowoprzyjęci do służby mundurowi tradycyjnie mogli też dzisiaj liczyć na gratulacje i uściski od swoich, licznie przybyłych bliskich i przyjaciół. W dzisiejszej uroczystości wzięli także udział uczniowie klas mundurowych.

Dodatkowo na zakończenie uroczystości wszyscy mogli obejrzeć krótki pokaz umiejętności policjantów związanych z taktykami i technikami interwencji zaprezentowany przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

W ubiegłym roku podlaski garnizon Policji zasiliło w sumie 185 nowych funkcjonariuszy, natomiast w tym roku planowana liczba przyjęć to aż 201 osób.

***

5 stycznia br. w sali konferencyjnej im. insp. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 110 nowo przyjętych policjantów i policjantek. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wśród nich obecny był Poseł na Sejm RP Witold Czarnecki, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Urzędu Miasta Poznania, Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego oraz kadra kierownicza wielkopolskich jednostek Policji. Na uroczystości nie mogło zabraknąć również wsparcia duchowego wielkopolskich policjantów – kapelana KWP w Poznaniu księdza prałata Stefana Komorowskiego.

Nadinsp. Tomasz Trawiński pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom wyboru takiej drogi życiowej, życząc im jednocześnie wytrwałości i pomyślnego zakończenia kursu podstawowego. Podkreślił, że słowami roty ślubowania powinni kierować się w codziennej służbie wszyscy policjanci. Kilka słów komendant skierował również do członków rodzin. Dziękując im za obecność poprosił o wsparcie młodych funkcjonariuszy na ich nowej, zawodowej drodze.

W swoim wystąpieniu, do gratulacji i życzeń Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu dołączył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, a także Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary oraz ks. Stefan Komorowski.

W trakcie uroczystości wręczone zostały Brązowe Medale Za Zasługi dla Policji. Odznaczenie jest wyrazem szczególnego podziękowania osobom wspierającym Policję w jej działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Wśród odznaczonych byli: Pani Renata Mataczyńska Konsul Honorowa Republiki Czeskiej, Prezes Fundacji Światełko w Tunelu, Pan Piotr Kasprzak Wicestarosta Powiatu Średzkiego, Pan Czesław Berkowski Wójt Gminy Sieroszowice, ppłk Zbigniew Roszak Dowódca 6. Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych oraz Pan Jakub Piasecki pracownik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. To wyjątkowe odznaczenie, nadawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wręczył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

***

W obecności Komendanta Stołecznego Policji insp. Roberta Żebrowskiego, zaproszonych gości oraz kadry kierowniczej stołecznego garnizonu 140 policjantów służby kandydackiej złożyło dzisiaj, 10.01.br., ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Na miejsce dzisiejszej uroczystości wybrano wyjątkowe miejsce - muzeum upamiętniające Powstanie Warszawskie. W bohaterskiej i tragicznej walce o wolność brali także udział funkcjonariusze przedwojennej Policji Państwowej. Pamiętając o ich oddanej służbie, nowo wstępujący w szeregi Policji, dali świadectwo szacunku dla dziejów i tradycji całej formacji.

Ślubowanie odbyło się w wyjątkowej scenerii - w hali z Liberatorem, repliką samolotu B-24J. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości - nadkom. Romana Maciejewskiego Komendantowi Stołecznemu Policji, wprowadzono poczet sztandarowy Komendy Stołecznej Policji. Następnie nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie na sztandar powtarzając słowa roty za insp. Robertem Żebrowskim.

Po ślubowaniu jako pierwszy przemówił Wojewoda Mazowiecki Pan Zdzisław Sipera, który zaznaczył, że 140 nowo przyjętych funkcjonariuszy zgodnie z dzisiejszym ślubowaniem będzie służyć obywatelom zgodnie z literą prawa. Życzył policjantom pełnienia służby sprawiającej dużo satysfakcji z pomocy innym obywatelom.

- Są takie chwile, które wspomina się do końca życia. Na pewno ten dzień do takich należy - powiedział Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski. Dodał, jak odpowiedzialną i cieżką jest służba w Policji - a szczególnie ta pełniona w garnizonie Stołecznym.  Podkreślił szczególną wymowę i wartość słów dzisiejszej przysięgi. Gratulował nowo przyjętym podjęcia służby w Policji, przypominając, że policjant to zawód społecznego zaufania, które nie powinno być zawiedzione.
 
Do funkcjonariuszy zwrócił się także kapelan Komendy Stołecznej Policji ks.Józef Jachimczak, który stwierdził, że piękne słowa, które dziś wypowiedziało 140 nowych policjantów to odniesienie do własnego sumienia. Życzył pełnej radości służby, która będzie zgodna z własną moralnością.

Wśród gości dzisiejszej uroczystości byli m.in.: przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, Prokuratury, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Żandarmerii Wojskowej.

Podczas uroczystości, pod tablicą upamiętniającą twórcę Muzeum Powstania Warszawskiego - ówczesnego Prezydenta m.st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego, delegacja z nowo przyjętych policjantów złożyła wieniec.

Policjanci przejdą podstawowe przeszkolenie i będą pełnili służbę w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie oraz Komendach Rejonowych Policji.


Wszystkim nowo przyjętym policjantom życzymy sukcesów w podejmowanych działaniach oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności !

(KWP w Opolu, KWP zs. w Radomiu, KWP we Wrocławiu, KWP w Lublinie, KWP w Gorzowie Wlkp., KWP w Rzeszowie / KWP w Szczecinie/ KWP w Olsztynie / KWP w Kielcach/ KWP w Łodzi/ KWP w Gdańsku/ KWP w Katowicach/ KWP w Białymstoku/ KWP w Poznaniu/ KSP / ig)

 • KWP w Opolu

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP zs. w Radomiu

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP we Wrocławiu

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Lublinie

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Gorzowie Wlkp.

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Rzeszowie

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Szczecinie

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Olsztynie

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Kielcach

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Bydgoszczy

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Łodzi

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Gdańsku

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Katowicach

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Białymstoku

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KWP w Poznaniu

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • KSP

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Opis filmu: Ślubowanie nowo przyjętych policjantów - KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.35 MB)

Opis filmu: Ślubowanie nowo przyjętych policjantów - KWP w Lublinie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.25 MB)

Film KSP: Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik KSP: Ślubowanie nowo przyjętych policjantów (format flv - rozmiar 10.93 MB)

Powrót na górę strony