Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o zabójstwa zatrzymani

Data publikacji 05.01.2017

Kara nawet dożywotniego więzienia może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu kłodzkiego, a podejrzanemu o zabójstwo swojej konkubiny. Cios zadany w głowę okazał się śmiertelny. Podejrzany, który usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania trafi również zatrzymany przez suwalskich policjantów 31-latek podejrzany o zabójstwo 29-letniego mężczyzny. Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony wtorek w jednym z mieszkań w Suwałkach.

Policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie, w wyniku podjętych działań zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej 34-letniej konkubiny. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Do zdarzenia doszło 1 stycznia 2017 r. Jak wynika z ustaleń policjantów i zebranego materiału, w mieszkaniu na terenie gminy Radków pomiędzy 46-letnim mężczyzną, a jego 34-letnią konkubiną, z którą mieszkał, doszło do nieporozumienia.

W nocy doszło do szarpaniny pomiędzy parą w trakcie, której podejrzany uderzył kobietę w głowę. Cios okazał się śmiertelny. Mężczyzna zatrzymany przez funkcjonariuszy przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Sąd Rejonowy w Kłodzku, po zapoznaniu się z zebranym w tej sprawie materiałem dowodowym, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za przestępstwo, o które mężczyzna jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

* * *

W miniony wtorek, 3.01.br., ok. godz. 16, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta leży zakrwawiony mężczyzna. We wskazane miejsce natychmiast pojechali mundurowi, gdzie znaleźli mężczyznę z ranami klatki piersiowej. W wyniku odniesionych ran 29-latek zmarł. W lokalu znajdował się również 31-latek. Został on zatrzymany przez policjantów do wyjaśnienia. Funkcjonariusze szczegółowo badając okoliczności sprawy ustalili, że podejrzanym o to zabójstwo jest 31-letni mężczyzna. W chwili zatrzymania miał on 3 promile alkoholu w organizmie.

Dzisiaj, 05.01.br., mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Teraz zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za ten czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają suwalscy funkcjonariusze Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony